Czekali na to 16 lat! Przełom w szwajcarskich skokach

fot. M. Rudzińska

Czterokrotny mistrz olimpijski, Szwajcar Simon Ammann jest już pewny występu na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Będzie to jego siódmy start w imprezie tej rangi. Pierwszy raz od 16 lat będzie mógł prawdopodobnie wystartować ze swoją drużyną.

fot. M. Rudzińska

Siódme igrzyska z Simonem Ammannem

Sezon 2021/22 rozkręcił się na dobre. Do startu w Pekinie pozostało już zaledwie 1,5 miesiąca, jednak wielu zawodników w dalszym ciągu walczy o przepustkę na olimpijskie areny. O start na igrzyskach może być już spokojny z kolei legendarny Szwajcar Simon Ammann, który spełnił wymogi tamtejszej federacji do udziału w tej imprezie. Wystąpi tam już po raz siódmy.

Czterokrotny mistrz olimpijski przez długi okres czasu nie był pewny startu w imprezie czterolecia, ponieważ wymogi szwajcarskiej federacji zakładają, że ich zawodnik przynajmniej raz w sezonie olimpijskim 2021/22 musi ukończyć pucharowy konkurs w czołowej “20”. Tak się stało podczas rywalizacji w Oberstdorfie, gdzie Ammann był 13.

Dodajmy, że już wcześniej olimpijską przepustkę wywalczyli świetnie spisujący się w tym sezonie Killian Peier, a także Gregor Deschwanden oraz Dominik Peter. Oznacza to, że Helweci po raz pierwszy od igrzysk w Turynie będą mogli wystawić czwórkę w konkursie drużynowym.

źródło: eurosport.tvn24.pl