Courchevel 2023. Faworytka zjazdu postraszyła rywalki w pierwszym treningu

fot. Fabiano Crisma via flickr.com

Na kilka dni przed rozegraniem konkurencji zjazdu podczas mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim 2023, kibice zaczynają zadawać sobie jedno pytanie. Czy ktoś jest w stanie pokonać Sofię Goggię? Pierwszy trening w Meribel padł jej łupem.

fot. Fabiano Crisma via flickr.com

Narciarki alpejskie rozpoczęły we wtorek ściganie na trasie zjazdu, która będzie areną walki o mistrzostwo świata w najbliższą sobotę. W pierwszym treningu niespodzianki nie było. Absolutna dominatorka tej konkurencji w ostatnich sezonach pokazała, że będzie znów główną faworytką. To Sofia Goggia, która pokonała trasę w czasie 1:30,54. 

Gdyby była to walka o medale, to najwięcej radości mieliby ponownie Włosi. A to nie tylko zasługa Goggi, ale także Eleny Curtoni. Doświadczona zawodnika udowodniła, że wciąż warto na nią stawiać. Jej strata do rodaczki wyniosła tylko 0,10 s.

Skoro mowa o doświadczeniu, to nie można go odebrać na pewno zawodniczce, która osiągnęła trzeci rezultat. To Ilka Stuhec. Słowenka w przeszłości dwukrotnie sięgała po złoto w tej konkurencji, a w ostatnich tygodniach jej forma rosła. Tym razem w treningu straciła 0,44 s do liderki zjazdu w Pucharze Świata. 

W treningu nie pojawiła się Mikaela Shiffrin, która zapowiedziała jednak, że nie wystartuje w tej konkurencji. 

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj