Budując jak najlepszą formę… Od wiosny do zimy #2

0

Druga część serii Od wiosny do zimy to kolejna porcja informacji o różnych aktywnościach biegaczy, skoczków, biathlonistów czy kombinatorów. Dzisiaj zajrzymy do Afryki, przed kamerę, na bieżnię, śnieg, festiwal i nie tylko.

No właśnie… Afryka! Tam postanowiła wybrać się Justyna Kowalczyk, która kocha wspinać się na różne szczyty. Za cel postawiła sobie m.in. Kilimandżaro.

Niewielkie skojarzenie z obecnie trwającym mundialem możemy mieć, zaglądając na twitterowy profil Martyny Galewicz. Właśnie tam możemy zobaczyć zdjęcie z musli firmy Food by Ann, która jest własnością żony Roberta Lewandowskiego – Anny.

Co słychać w Skandynawii? Praca i przygotowania trwają na różne sposoby. Kerttu Niskanen przeprowadziła ostatnio trening na bieżni, natomiast w Norwegii już się ścigają – Oslo Skishow wygrali Ingvild Oestberg oraz Simon Krueger.

Nadzieję polski biegów mogą stanowić Dominik i Kamil Burowie. Ten drugi wstawił zdjęcie na swój profil na Instagramie zdjęcie z treningu na śniegu.

Czesi rozpoczęli rywalizację w skokach narciarskich. W zawodach kraju najlepszy był Roman Koudelka, co nie było dużą niespodzianką.

W maju swój pierwszy obóz treningowy odbyli Finowie. Zdjęcie skandynawskiego teamu możemy zobaczyć na profilu Antii Aalto.

W Austrii ludzie już jako dzieci kochają i interesują się skokami. Michael Hayboeck wstawił zdjęcie z jednej ze szkół.

Piotr Żyła w dobrym, paprykowym nastroju przygotowuje się do sezonu 2018/2019. Wraz z kolegami odbył trening na Wielkiej Krokwi. Jak możemy ocenić po wpisie, panowie są zadowoleni z przepracowanych godzin.

Kombinatorzy jak inni sportowcy różnie przygotowują się do startów w kolejnym sezonie. Joergen Graabak trenuje w letnich warunkach i na swój sposób buduje jak najlepszą formę.

Widać, że zdobywca Kryształowej Kuli za sezon 2017/2018 w kombinacji nie zamierza odpuścić także w kolejnych zmaganiach. Ostatnio pokazaliśmy Wam jego treningi na rowerze (możecie przenieść do poprzedniego wpisu, klikając TUTAJ), natomiast ciężką pracę wykonuje także na nartorolkach. Udostępniony filmik z przygotowań możecie zobaczyć na Twitterze naszego redaktora Kamila.

Polscy kombinatorzy także już zaczęli treningi. Z treningów i pierwszych, przygotowawczych startów  zameldował się Paweł Słowiok.

W biathlonie Polki trenują. W kadrze różnorodnie – możemy w niej znaleźć doświadczoną Magdalenę Gwizdoń czy złotą juniorkę Kamilę Żuk. Monika Hojnisz wstawiła wspólne zdjęcie Polek.

Weronika Nowakowska powiedziała już na 100% koniec. Potwierdziła tymże swoją decyzję zapowiadaną od dawna. Polka wkrótce podziękuje za dziesięć lat kariery biahlonistki. Zaproszenie ma każdy!

Dorothea Wierer w maju pojawiła się na jednym z festiwali. Włoszka łączy chwile relaksu z bardzo ciężkim wysiłkiem.

Za kamerą dzieje się w Norwegii! Tarjei Boe i Tiril Eckhoff wystąpili w jednym ze spotów reklamowych.

Czy pamiętasz o tym, że…
*Therese Johaug powróciła do rywalizacji w biegach w Oslo Skishow 2018? Zajęła tam trzecie miejsce (wyścig można obejrzeć, klikając TUTAJ),
*Łukasz Kruczek kontynuuje pracę z Włochami,
*Anastazja Kuzmina i Kaisa Makarainen nie zakończyły ostatecznie swoich karier,
*Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym po raz czwarty odbędą się w Austrii, a drugi w Seefeld,
*Polska ma szansę na większą ilość Pucharów Świata w przyszłym sezonie, w związku z absencją Liberca w kalendarzu?

Źródła zdjęć i filmików:
social media zawodników – Facebook, Instagram oraz Twitter, fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.