Początek czerwca – trening czy odpoczynek? Od wiosny do zimy #1

Rozpoczynamy naszą nową serię – Od wiosny do zimy. Co tydzień w niedziele o godzinie 17:00  będziecie mogli przyjrzeć się przygotowaniom zimowych sportowców i zobaczyć, jak oni spędzają swój wolny czas. Czy Kamil Stoch buduje formę w rytmie Stefana Krafta? Jak Aleksander Wierietelny i Justyna Kowalczyk trenują swoje podopieczne? To i dużo, dużo więcej właśnie w tej serii!

Skoki narciarskie to jedna wielka rodzina? Oczywiście! Johann Forfang wraz ze Stefanem Kraftem postanowili spędzić wspólne sobotnie popołudnie na graniu w golfa.

Co robili inni skoczkowie? Kadra biało-czerwonych na czele z trzykrotnym mistrzem olimpijskim Kamilem Stochem odbywała obóz treningowy w austriackiej miejscowości. Polacy zakończyli go w czwartek.

Co słychać w Niemczech? Andreas Wellinger już ciężko pracuje nad formą na nowy sezon, jednak przy tym wykonuje inne czynności, co możemy zobaczyć na jego profilu na Instagramie. 3 dni temu 22-latek, Richard Freitag, Karl Geiger oraz Stephan Leyhe odebrali srebrną odznakę w Pałacu Bellevue. Młody Niemiec spotkał się także z jego młodszymi fanami.

Czy skoczek narciarski może pozwolić sobie na zdjęcia, kamery, wywiady? Jasne. Daniel Andre Tande jest tego przykładem. Norweg opublikował zdjęcie właśnie z takiego wydarzenia.

Pracę z polskimi biegaczkami narciarskimi rozpoczęli Justyna Kowalczyk oraz Aleksander Wierietelny. Na Twitterze możemy co jakiś czas zobaczyć zdjęcia z przygotowań do sezonu 2018/2019. Czasu na trening nie zabrakło choćby w Boże Ciało.

Łatwo można stwierdzić, że okres przygotowawczy dla profesjonalnego sportowca jest naprawdę wymagający i bardzo trudny. Kowalczyk wstawiła filmik z wchodzenia po górach jej podopiecznych, dodając, że to tylko część z pięciogodzinnego treningu. Dzień wcześniej opublikowała zdjęcie, dopisując motywujące zdanie.

W kraju potęgi biegów narciarskich oczywiście praca idzie w zaparte. Norweżki oraz Norwegowie trenują już na śniegu. Na zdjęciach możecie zobaczyć powracających do kadry Therese Johaug czy Petera Northuga.

 

Jessica Diggins, liderka amerykańskiej kadry biegaczek narciarskich, znajduje czas także na prowadzenie bloga, gdzie opowiada choćby o swoich przeżyciach jako biegaczka. Najnowszy wpis opublikowany w Dzień Dziecka możecie przeczytać, klikając tutaj.

Jedną z najjaśniejszych postaci w kobiecym biathlonem jest Laura Dahlmeier, która podzieliła losy niemieckich skoczków i otrzymała ostatnio odznakę od prezydenta Franka-Waltera Steinmeiera.

Francuz Martin Fourcade wziął udział w biegu na 10 km odbywającym się w Paryżu.

Czas na zdjęcia w eleganckim stroju znalazła Daria Domraczewa. Zawodniczka wstawiła na swój profil na Instagramie zapowiedź sesji, którą wkrótce będziemy mogli całą obejrzeć.

Weronika Nowakowska zakończyła zawodową karierę biathlonistki, jednak nadal możemy ją wraz z rodziną regularnie obserwować w relacjach na Instagramie. Niedawno uczestniczyła ze swoimi dziećmi w zawodach dla dzieci niepełnosprawnych.

Jeszcze w maju, przed rozpoczęciem “wakacji”, na śniegu trenowali polscy kombinatorzy norwescy. Motywacji naszym mężczyznom na pewno nie brakuje.

Formę na przyszły sezon intensywnie szykuje jeden z obecnie najlepszych zawodników w kombinacji – Akito Watabe. Japończyk przygotowania rozpoczął od serii jazd na rowerze w różnych formach – na asfalcie, po górach itd.

Czy pamiętasz o tym, że…
*nową trenerką polskiego biathlonu kobiet kadry A została Nadia Biełowa, która wcześniej trenowała m.in. Kamilę Żuk,
*Zoran Zupancic został nowym trenerem Słowenek w skokach narciarskich,
*Vincent Descombes Sevoie zakończył karierę skoczka narciarskiego, a David Morris narciarza,
*zostały anulowane starty w LGP i PŚ w Libercu (o szansę organizacji zawodów walczą Polacy),
*w przyszłorocznej edycji Tour de Ski zostaną rozegrane zaledwie dwa etapy stylem klasycznym?

Źródła zdjęć:
social media zawodników – Instagram oraz Twitter

1 thought on “Początek czerwca – trening czy odpoczynek? Od wiosny do zimy #1

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.