Biografia największej rywalki Justyny Kowalczyk jeszcze w tym roku

fot. Irek Trawka

Pod koniec roku w Norwegii światło dzienne ujrzy biografia najlepszej biegaczki narciarskiej w historii – Marit Bjoergen. Autorką długo wyczekiwanej pozycji będzie dziennikarka NRK – Ingerid Stenwold.

fot. Irek Trawka

Norwescy fani biegów narciarskich na tegoroczne święta Bożego Narodzenia otrzymają nie lada prezent. Do księgarni trafi bowiem wówczas biografia ośmiokrotnej mistrzyni olimpijskiej – Marit Bjoergen. Jak mówi była biegaczka narciarska, w przeszłości wiele osób chciał napisać o niej książkę. Szczególnie dużo propozycji pojawiło się tuż po tym, jak zakończyła karierę.

– Pod koniec kariery byłam zmęczona swoją osobą. Byłam zmęczona byciem czołowym sportowcem i słuchaniem ciągle o Marit Bjoergen – przyznała największa rywalka Justyny Kowalczyk.

Dlaczego Norwegowie nie będą się wahali, czy kupić książkę? Odpowiedź jest prosta. Ingerid Stenwold opisze w niej fakty z życia narciarskiej gwiazdy, o których nikt wcześniej nie słyszał. Dotarła do bliskich osób Marit, które opowiadają o różnych wydarzeniach. – Niektórych historii nawet nie pamiętam – przyznaje Bjoergen.

Jak sama mówi sama Marit, zależało jej na tym, aby ludzie poznali jej prawdziwą historię. – Zależy mi na tym, aby opowiedzieć tę historię, w której nie wszystko było tak różowe – przyznaje. – Wiele o mnie napisano przez ostatnie 20 lat. Ale nie wszystko zostało opowiedziane. Jestem osobą o otwartym umyśle, która większością się podzieli. Ufam Ingerid – dodała 18-krotna mistrzyni świata.

Źródło: sports.ru

Mateusz Król
Obserwuj