Beat Feuz: „Jest to bardzo szczególny dzień”

fot. Swiss Ski

fot. Swiss Ski

Reprezentant gospodarzy Beat Feuz po raz drugi w karierze odniósł zwycięstwo w Wengen. Szwajcar o 0,18 sek. wyprzedził Aksela Lunda Svindala i o 0,67 sek. Matthiasa Mayera.

Beat Feuz rozpoczął dzisiejszy wyścig i do końca zawodów nie opuścił miejsca dla lidera. Dla 30-latka triumf w Wengen to dziewiąte pucharowe zwycięstwo i zarazem dwudzieste ósme podium – Dla mnie to dzień bardzo szczególny, bo od dawna marzyłem o tym, żeby ponownie zostać najlepszym zawodnikiem na tej trasie. Marzenia się spełniają.

W tym tygodniu odbędą się już pierwsze treningi przed legendarnym zjazdem w Kitzbühel, co dla Feuza oznacza kolejną możliwość na osiągnięcie dobrego rezultatu – Już nie mogę się doczekać, zdrowie jak na razie dopisuje, więc z pewnością zawalczę – zakończył.

Aksel Lund Svidal przegrał o ułamki sekund ze Szwajcarem – Zabrakło niewiele, ale i tak się cieszę, bo Wengen to miejsce wyjątkowe. Co więcej, gdzieś w środkowej części trasy niefortunnie uderzyłem w tyczkę i po wyścigu zorientowałem się, że moje ramię jest całe sine.

Matthias Mayer, złoty medalista olimpijski w zjeździe w Sochi również zaliczył dzień do udanych – Bardzo chciałem znaleźć się dzisiaj na podium, co w końcu mi się udało. Mój przejazd był prawie idealny, szczególnie podobała mi się końcówka. Jestem bardzo zadowolony.

Źródło: www.fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.