Alpejskie MŚ w Sankt Moritz: Wypowiedzi zawodniczek po zjeździe

fot. Val Gardena - Gröden Marketing / CC BY NC ND

fot. Val Gardena - Gröden Marketing / CC BY NC ND
fot. Val Gardena – Gröden Marketing / CC BY NC ND

W dniu dzisiejszym na Mistrzostwach Świata w Sankt Moritz odbyły się zmagania o medale w zjeździe. Wśród kobiet triumfowała Ilka Stuhec, zaraz za nią uplasowała się Stephanie Venier, a podium uzupełniła Lindsey Vonn.

– Jestem pełna podziwu dla siebie. Wiedziałam, że jest to możliwe, ale stać jako Mistrz Świata tutaj, jest dla mnie czymś nierealnym. Słowa nie wyrażą tego, co to dla mnie znaczy. Sądzę, że rzeczywistość dotrze do mnie trochę później – powiedziała Stuhec. – Próbowałam wstrzymywać swoje emocje, ale teraz one ze mnie wychodzą, więc sądzę, że będę płakała przez resztę dnia – dodała nowa Mistrzyni Świata.

– Sądzę, że był to dobry przejazd. Byłam szybsza niż na treningach i skoki były bardzo duże. Wiedziałam, że byłam szybka i jestem teraz bardzo zadowolona – powiedziała Venier.

– To niesamowite, jestem tak szczęśliwa. Nigdy nie cieszyłam się tak z trzeciego miejsca, jak dzisiaj. Dałam z siebie wszystko, walczyłam od początku do końca. Wiem, że mogę lepiej jeździć, ale biorąc pod uwagę moje przygotowania i moją rękę, uważam, że dzisiaj odczuwam to, jakbym zdobyła złoto. Jestem najstarszą medalistką wszech czasów i sądzę, że to najlepsza informacja, jaką usłyszałam – po przejeździe mówiła Vonn.

źródło: fis-ski.com/skiracing.com

Zapowiedź MŚ w narciarstwie alpejskim – Sankt Moritz 2017 (Program mistrzostw świata)

Wszystkie nasze informacje na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz znajdziecie TUTAJ

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.