Alpejskie MŚ w Sankt Moritz: W sobotę kwalifikacje do slalomu mężczyzn (lista startowa)

fot. Alicja Kosman / PZN

fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN

Ostatnią konkurencją na MŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz będzie niedzielny slalom mężczyzn. Dla zawodników, którzy w światowym rankingu nie plasują się zbyt wysoko zostaną w sobotę przeprowadzone kwalifikacje.

Eliminacje, które odbędą się w Zuoz będą przepustką dla 25 najlepszych narciarzy do udziału w głównych zawodach w slalomie. Poza najlepszą 25 do zawodów dopuszczeni zostaną również przedstawiciele 25 krajów, które nie będą miały swojego zawodnika wśród wcześniej zakwalifikowanych. Sytuacja wygląda zatem identycznie jak przy slalomie gigancie. Dzięki takim przepisom w zawodach o MŚ kibice mogą oglądać zawodników dojeżdżających z ponad 20-sekundową stratą lub gorzej. Również dzięki takim przepisom nasz jedyny reprezentant – Michał Jasiczek nie musi się obawiać o awans do niedzielnych zmagań, bo wystarczy, że wystartuje w kwalifikacjach.

W kwalifikacjach wystąpi również dawny mistrz – Ivica Kostelić, który niegdyś triumfował w MŚ czy PŚ, a obecnie jest już u schyłku kariery i nie może pochwalić się tak dobrą formą jak kilka lat temu. Tylko kilku zawodników spośród uczestników kwalifikacji w tym sezonie punktowało w PŚ, ale żaden z nich nie był w w najlepszej trzydziestce w slalomie. Punkty w gigancie mieli Andreas Žampa i Aleksander Andrijenko, a w kombinacji Ivica Kostelić i Ondrej Berndt.

Na starcie w sumie stanie 135 zawodników różnych nacji, w narciarstwie alpejskim dość egzotycznych jak Peru, Meksyku, Libanu, Afganistanu, Kirgistan, Haiti, Madagaskar i wiele innych. W przypadku niektórych zawodników spokojnie można spodziewać się strat dochodzących nawet do minuty.

Lista startowa

Z numerem 1. w kwalifikacjach pojedzie Elias Kolage z Chorwacji. Michał Jasiczek ma numer 11., Ivica Kostelić  numer 7. Pierwszy przejazd rozpocznie się o godzinie 9:30, a drugi o 13:00.

Zapowiedź MŚ w narciarstwie alpejskim – Sankt Moritz 2017 (Program mistrzostw świata)

Wszystkie nasze informacje na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz znajdziecie TUTAJ

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.