Alpejskie MŚ w Åre: Shiffrin nie zdobędzie czterech złotych medali. Amerykanka odpuści kombinację

fot. Jeff Shiffrin via flickr.com / CC BY ND

fot. Jeff Shiffrin via flickr.com / CC BY ND

Czwarty złoty medal w karierze wywalczyła dzisiaj w supergigancie Mikaela Shiffrin. Chociaż Amerykanka jest w wybitnej formie, to nie zamierza walczyć o cztery indywidualne tytuły w Åre.

Mikaela Shiffrin nie wystartuje we wszystkich konkurencjach mistrzostw świata w Åre. Amerykanka zamierza odpuścić rywalizację w kombinacji. Taką decyzję podjęła dzisiaj wspólnie ze swoim sztabem. – To była dla mnie trudna decyzja, ale wspólnie w moim sztabem podjęliśmy decyzję, że kombinacja będzie zbyt trudna do opanowania na tych mistrzostwach – napisała na Tweeterze Shiffrin, która wcześniej zapowiedziała, że odpuści także zjazd.

Kombinacja alpejska podczas szwedzkiego czempionatu rozegrana ma zostać w najbliższy piątek. – Najtrudniejsze w podjęciu tej decyzji było oparcie się chęci startu w każdej konkurencji, na rzecz oszczędzenia siły fizycznej i psychicznej. Uważamy, że powinnam skupić się na slalomie i gigancie – dodawała świeżo upieczona mistrzyni świata. Amerykanka życzyła też powodzenia swoim rywalkom w kombinacji.

Wszystkie nasze informacje (wyniki, zapowiedzi, ciekawostki, wypowiedzi zawodników) na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w  Åre znajdziecie TUTAJ.

Polecamy także:

Terminarz i wyniki Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim Åre 2019

Zapowiedź Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim Åre 2019

Składy reprezentacji narodowych na MŚ w Åre

Kontuzjowani zawodnicy – ich zabraknie w Åre

Najlepsze polskie występy w historii alpejskich MŚ

Migawki z historii alpejskich MŚ

Źródło: twitter.com/MikaelaShiffrin

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.