Alpejskie MŚ w Åre: Odwołano czwarty trening zjazdu kobiet

fot. Johan Huczkowsky, SkiStar AB / CC BY NC ND

fot. Johan Huczkowsky, SkiStar AB / CC BY NC ND

Na szósty dzień alpejskich Mistrzostw Świata w Åre, zaplanowane były nie tylko zawody mężczyzn o medale za zjazd, ale także czwarty trening zjazdu kobiet. Trening  kobiet jednak nie odbędzie się, a więc wszystkie wysiłki związane z przygotowaniem tras zostaną przerzucone na trasę zjazdu mężczyzn. 

Czwarty i ostatni już trening zjazdu kobiet miał rozpocząć się w sobotę o godzinie 10:30. Panie miały jednak już cztery okazje, aby sprawdzić trasę zjazdową w Åre i ostatni trening mógł zostać odwołany bez większych konsekwencji. Wymagane jest bowiem przeprowadzenie tylko jednego treningu przed zawodami, a ten wymóg został spełniony już w poniedziałek. Później odbyły się także kolejne dwa treningi, a dziś niektóre zawodniczki pokonały także trasę zjazdu podczas pierwszego przejazdu kombincji. Nie da się ukryć, że część alpejek potraktowała pierwszą część zawodów jak trening i wycofała się z drugiego przejazdu. Jutro zatem panie będą mieć więcej czasu na inne aktywności, a na niedzielę mają zaplanowaną rywalizację o mistrzostwo w zjeździe.

Źródło: własne/FIS

Wszystkie nasze informacje (wyniki, zapowiedzi, ciekawostki, wypowiedzi zawodników) na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w  Åre znajdziecie TUTAJ.

Polecamy także:

Terminarz i wyniki Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim Åre 2019

Zapowiedź Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim Åre 2019

Składy reprezentacji narodowych na MŚ w Åre

Kontuzjowani zawodnicy – ich zabraknie w Åre

Najlepsze polskie występy w historii alpejskich MŚ

Migawki z historii alpejskich MŚ

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.