Alpejskie MŚ w Åre: Niedziela bez treningu zjazdu mężczyzn

fot. Johan Huczkowsky, SkiStar AB / CC BY NC ND

fot. Johan Huczkowsky, SkiStar AB / CC BY NC ND

Alpejczycy mają już wprawdzie za sobą zawody w Åre o mistrzostwo świata w zjeździe, jednak w programie mistrzostw przewidziany był jeszcze jeden trening zjazdu, który miał odbyć się po tych zawodach. Miało się to stać oczywiście za sprawą kombinacji alpejskiej, za którą dla mężczyzn nie zostały jeszcze przyznane medale. Okazuje się jednak, że treningu, który miał być tym oficjalnie czwartym jutro nie będzie.

Panowie trening zjazdu mieli już podczas tych mistrzostw dwukrotnie i można powiedzieć, że na tym koniec. Dziś odbyły się także zawody w zjeździe, w których brało udział także wielu zawodników planujących start w kombinacji alpejskiej. Oczywiście nie wszyscy, choćby z powodu limitów startowych. Główni faworyci kombinacji, jak Marco Schwarz, Victor Muffat Jeandet, Alexis Pinturault to specjaliści od konkurencji technicznych i dla nich miejsca w składzie swoich reprezentacji na zjazd nie było. Niedziela będzie dla mężczyzn dniem przerwy, a do rywalizacji powrócą oni w poniedziałek, kiedy to powalczą o medale w kombinacji alpejskiej.

Źródło: własne/FIS

Wszystkie nasze informacje (wyniki, zapowiedzi, ciekawostki, wypowiedzi zawodników) na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w  Åre znajdziecie TUTAJ.

Polecamy także:

Terminarz i wyniki Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim Åre 2019

Zapowiedź Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim Åre 2019

Składy reprezentacji narodowych na MŚ w Åre

Kontuzjowani zawodnicy – ich zabraknie w Åre

Najlepsze polskie występy w historii alpejskich MŚ

Migawki z historii alpejskich MŚ

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.