Alpejskie MŚ w Åre: Ilka Štuhec obroniła tytuł w zjeździe. Lindsey Vonn z medalem

fot. Fabiano Crisma ©

Słowenka Ilka Štuhec zdobyła złoty medal w zjeździe podczas alpejskich mistrzostw świata rozgrywanych w Szwedzkim Åre. Po srebrny medal sięgnęła Szwajcarka Corinne Suter a brązowy krążek w ostatnim starcie w karierze wywalczyła Lindsey Vonn. 

Ilka Štuhec obroniła tytuł mistrzyni świata w zjeździe podczas alpejskich mistrzostw świata w szwedzkim Åre. Słowenka pokonała trasę w czasie 1:01,74. Poprzedni złoty medal wywalczyła w Sankt Moritz dwa lata temu. Wicemistrzynią została Corinne Suter, której zabrakło do pierwszego miejsca 0,23 sek. To dla Szwajcarki drugi medal zdobyty podczas tegorocznego czempionatu. Wcześniej zdobyła brąz w supergigancie. W zjeździe trzecia lokata będzie kojarzyła się z wyjątkową postacią i okolicznością, bowiem właśnie na tym miejscu karierę zakończyła dzisiaj Linsey Vonn. Amerykanka jechała z trzecim numerem i na pewno miała nadzieję na lepszy rezultat, bowiem do dziewiątej Štuhec nikt jej nie wyprzedzał. Słowenka pokonała ją jednak dość wyraźnie, bo o 0,49 sek. Dość powiedzieć, że niewiele brakowało, a całe podium byłoby powtórką sprzed dwóch lat. Czwarte miejsce zajęła bowiem Stephanie Venier. W Sankt Moritz miała srebro i przegrała tylko z Ilką. Lindsey wówczas też była trzecia. Tym razem Austriaczce do medalowej lokaty zabrakło 0,04 sek.

W czołowej dziesiątce znalazły się jeszcze kolejno: Ragnhild Mowinckel (+0,59 sek.), Nicol Delago (+0,62 sek.), Ramon Siebenhofer (+0,64 sek.), Lara Gut-Behrami (0,78 sek.), Nicole Schmidhofer ex aequo z Tamarą Tippler (+0,81 sek.). Tuż za dziesiątką uplasowała się Viktoria Rebensburg, która otwierała dzisiejszą rywalizację. Sromotną porażkę poniosła dzisiaj mistrzyni olimpijska Sofia Goggia. Włoszka została sklasyfikowana dopiero na piętnastym miejscu. Jej strata wyniosła 1,02 sek.

Pełne wyniki

Wszystkie nasze informacje (wyniki, zapowiedzi, ciekawostki, wypowiedzi zawodników) na temat MŚ w narciarstwie alpejskim w  Åre znajdziecie TUTAJ.

Polecamy także:

Terminarz i wyniki Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim Åre 2019

Zapowiedź Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim Åre 2019

Składy reprezentacji narodowych na MŚ w Åre

Kontuzjowani zawodnicy – ich zabraknie w Åre

Najlepsze polskie występy w historii alpejskich MŚ

Migawki z historii alpejskich MŚ

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.