Alpejski PŚ w Zagrzebiu: Nadszedł czas na jubileuszowe zawody (lista startowa)

fot. rom@nski photo / CC BY
fot. rom@nski photo / CC BY

Już jutro odbędzie się jubileuszowy slalom mężczyzn w Zagrzebiu, na trasie Crveni Spust zaprezentuje się cała czołówka narciarstwa alpejskiego, na czele z zeszłorocznym zwycięzcą Marcelem Hirscherem.

W Zagrzebiu slalom po raz pierwszy odbył się w 2008 roku, od tamtego czasu miało to miejsce jeszcze osiem razy. Ósmy raz będzie najpewniej najbardziej pamiętliwy, gdyż to właśnie 5 stycznia, 50 lat wcześniej odbyły się pierwsze zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Co prawda nie w Zagrzebiu, a w Berchtesgaden, ale to właśnie w Chorowacji odbędzie się jubileuszowy konkurs.

Podczas pierwszych zawodów w Zagrzebiu zwyciężył Mario Matt, najczęściej jednak triumfował tutaj Marcel Hirscher, gdyż wygrywał tu cztery ostatnie slalomy. Tym razem również znajduje się w gronie faworytów, ma jednakże groźnego przeciwnika, jakim jest Henrik Kristoffersen. W rywalizacji będą się także na pewno liczyli Włosi, Stefano Gross oraz Manfred Moelgg. Z numerem 69 na trasę ruszy jedyny Polak, Michał Jasiczek. Pierwszy przejazd już o 14:45, drugi będzie miał miejsce o 18:00.

Pełna lista startowa

źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.