Alpejski PŚ w Zagrzebiu: Już dzisiaj wyścig legend

fot. snowqueentrophy.com

fot. snowqueentrophy.com
fot. snowqueentrophy.com

Wyścig legend pomiędzy zwycięzcami klasyfikacji generalnej będzie główną atrakcją dzisiejszych obchodów w Zagrzebiu z okazji 50-lecia Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Wyścig zostanie poprzedzony rozdaniem numerów startowych dla mężczyzn oraz paradą wszystkich organizatorów zawodów od 1967 do 2017.

Osiemnastu mężczyzn i kobiet weźmie udział o 19:45 w wyścigu legend, jako pierwsi na trasę ruszą Jean-Claude Killy oraz Karl Schranz, którzy jako pierwsi zdobyli kryształowe kule. Oprócz nich udział wezmą Janica i Ivica Kostelić, Annemarie Moser-Pröll, Pernilla Wiberg, Marc Girardelli, Alberto Tomba, Marcel Hirscher, Petra Kronberger, Tamara McKinney, Tina Maze, Andreas Wenzel, Michele Jacot Herry, Lise-Marie Morerod, Michaela Dorfmeister, Renate Götschl oraz Nicole Hosp. Oprócz zwycięzców klasyfikacji generalnej Pucharu Świata podczas imprezy pojawią się także Jure Košir, Matjaž Vrhovnik, Hans Enn, Bojan Križaj, Günther Mader, Marco Büchel, Kristian Ghedina, Thomas Sykora, Špela Pretnar, Urška Hrovat oraz Alenka Dovžan.

Wyścig odbędzie się na sztucznie zrobionej trasie na ulicy Bakačeva, obok Katedry w Zagrzebiu do fontanny Manduševac. Organizatorzy, aby pokryć całą trasę warstwą śniegu o grubości 50 cm, musieli zwieźć 900 kubików sześciennych białego puchu. Ponadto wyścig zacznie się z historycznymi bramkami, kończąc się z tymi najnowszymi i każdy zawodnik będzie się ścigał w stroju, w jakim ścigano się za jego czasów.

O 18:15, piętnastu najlepszych slalomistów, będzie się ścigało na rynek w Zagrzebiu, aby odebrać swoje plastrony do jutrzejszego konkursu, po tym odbędzie się parada z reprezentantami organizatorów wszystkich zawodów Alpejskiego Pucharu Świata, które miały miejsce od 1967 roku do dziś. Wiele telewizji, w tym Eurosport, będzie transmitowało te wydarzenia na żywo.

źródło: snowqueentrophy.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.