Alpejski PŚ w Wengen. Kto zdobędzie Lauberhorn? Jutro zjazd mężczyzn (lista startowa)

fot. Andrea Miola ©

Po niezwykle dynamicznym i szybkim supergigancie pora na zjazd. Już jutro o godzinie 12:30 na niezwykle klasyczną trasę na Lauberhornie wyruszą specjaliści od najszybszej konkurencji. Jako, iż zjazd w tym sezonie jest niezwykle wyrównany zapowiada się nam ciekawa rywalizacja.

fot. Andrea Miola ©

Krótka lista startowa

Tym razem na starcie stanie zaledwie 50 zawodników z dziewięciu krajów. Co bardziej przypomina realia skoków narciarskich, a nie narciarstwa alpejskiego. Oczywiście czołówki nie zabraknie. Wśród startujących będą zwycięzcy sprzed lat. Przede wszystkim Szwajcar Beat Feuz (nr 3), który wygrał zjazd w 2012, 2018 i 2020. Aktualny mistrz świata Austriak Vincent Kriechmayr (nr 7) triumfował tu w 2019. Doświadczony Włoch Christof Innerhofer (nr 18) – w 2013, zaś Szwajcar Carlo Janka (nr 22) – w 2010.

Pozostali faworyci

Feuz to niemal etatowy zwycięzca klasyfikacji zjazdowej, ale obecnie jest dopiero piąty w rywalizacji o małą kryształową kulę. Wyprzedzają go startujący też dziś Dominik Paris z Włoch (nr 9), Austriak Matthias Mayer (nr 5), Szwajcar Niels Hintermann (nr 20) oraz Norweg Aleksander Aamodt Kilde (nr 11). Rzecz jasna lider PŚ Marco Odermatt (nr 13) również będzie chciał pokazać, że zjazdy idą mu równie dobrze jak giganty i supergiganty – i niewykluczone, że mu się to uda, bo w formie jest niesamowitej. Początek zjazdu jutro o godzinie 12:30

lista startowa

źródło: własne