Alpejski PŚ w Val Gardenie. Supergigant mężczyzn odwołany

fot. Fenneke via flickr.com / CC BY NC ND

W Val Gardenie w piątek o godzinie 11:45 miały rozpocząć się drugie zawody organizowane w sezonie 2022/2023 przez ten włoski ośrodek narciarski w tej edycji Pucharu Świata, a mianowicie super G. Zawody jednak nie mogły się odbyć z powodu niekorzystnych warunków pogodowych.

fot. Fenneke via flickr.com / CC BY NC ND

Piątek bez ścigania

Val Gardena pierwotnie miała w sezonie 2022/2023 być gospodarzem dwóch zawodów alpejskiego Pucharu Świata mężczyzn. W kalendarzu znalazł się jeden zjazd i jeden supergigant przypisany do tej lokalizacji. Jednak po odwołaniu zjazdu w Beaver Creek, Val Gardena przyjęła pod swoje skrzydła jeszcze jeden zjazd. Dodatkowy termin został wyznaczony na czwartek, a zmagania te wygrał Austriak Vincent Kriechmayr. Wygląda jednak na to, że los nie chce, aby w dolinie rzeki Gardena odbyły się w tym roku trzy wyścigi Pucharu Świata, gdyż drugi wyścig, piątkowy supergigant, musiał zostać przez organizatorów odwołany z powodu złych warunków pogodowych, przede wszystkim gęstej mgły i złych prognoz na najbliższe godziny.

Supergigant skreślony

W związku z brakiem dostępnych terminów supergigant w Val Gardenie nie może zostać przeniesiony na inny dzień. Na sobotę zaplanowany jest bowiem drugi zjazd, a w niedzielę panowie będą ścigać się już w slalomie gigancie w Alta Badii. Nie wiadomo na razie czy FIS znajdzie jakiekolwiek zastępstwo w późniejszym czasie dla kolejnych już odwołanych zawodów w tym sezonie.

Źródło: własne/FIS