Alpejski PŚ w Val Gardenie. Supergigant i zjazd na legendarnej trasie (listy startowe)

Fot. Mike Slone

Ceniona w środowisku narciarzy alpejskich trasa Saslong będzie areną kolejnych zmagań o punkty najlepszych sportowców w swojej dyscyplinie. Na stoku położonym w Południowym Tyrolu zostanie rozegrany supergigant i zjazd.

Fot. Mike Slone

To już dziewiętnasty sezon, w którym zaplanowano rozegranie w Val Gardenie dwóch konkurencji szybkościowych – dzieje się tak nieprzerwanie od edycji 2001/2002 (sezon temu nie udało się jednak rozegrać zjazdu). Wyjątkowo dobrze trasę Sasslong wspominają Norwegowie, którym, dzięki umiejętnościom Svindala, Jansruda i Aamodta Kildego udało się tu wygrać siedmiokrotnie w ciągu ostatniej dekady. Rok temu w gigancie triumfował zaś Austriak Vincent Kriechmayr.

Pierwszy zjazd sezonu zakończył się niemałą sensacją wywołaną przez Martina Catera. Słoweniec będzie bronił prymatu w klasyfikacji zjazdowej i na pewno będzie starał się udowodnić, że jego wiktoria nie była jednorazowym wyczynem. W treningach dobrymi rezultatami popisywali się zaś Norwegowie – na czele ze wspomnianym Alexandrem Aamodtem Kilde. O drugie zwycięstwo z rzędu w supergigancie powalczy z kolei Szwajcar Gino Caviezel – i będzie jednym z głównych faworytów.

lista startowa – supergigant panów

lista startowa – zjazd panów – będzie dostępna w piątek wieczorem

Supergigant rozpocznie się w piątek o 11:45, a o tej samej porze w sobotę na trasę ruszy pierwszy zjazdowiec.

źródło: informacja własna