Alpejski PŚ w Val Gardenie: Przed nami zjazd i supergigant (lista startowa)

fot. Mike Slone / CC BY

fot. Mike Slone / CC BY

Przed nami kolejny weekend z alpejskim Pucharem Świata. Tym razem zawodnicy rywalizować będą we włoskiej Val Gardenie. Narciarze będą konkurować w supergigancie i zjeździe.

Alpejski Puchar Świata w Val Gardenie ma długą tradycję. Zawody najwyższej rangi rozgrywane są tam od 1969 roku. Słynna trasa Saslong co roku gości najlepszych narciarzy świata. Również w tym sezonie odbędą się tam dwie konkurencje: supergigant i zjazd mężczyzn. Przed rokiem w supergigancie zwyciężył Niemiec Josef Ferstl, przed Austriakami Maxem Franzem i Matthiasem Mayerem. W zjeździe natomiast najlepsi byli Norwegowie. Zwyciężył Aksel Lund Svindal przed Kjetilem Jansrudem i Maxem Franzem.

Piątkowa rywalizacja w supergigancie zaplanowana jest na godz. 12:00, natomiast sobotni zjazd o godz. 11:45. W środę i czwartek odbyły się trening zjazdu. W pierwszym najlepiej poradził sobie Amerykanin Travis Ganong. Kolejne miejsca zajmowali Max Franz i Bryce Bennett. Jedyny reprezentant Polski Paweł Babicki zajął przedostatnie miejsce. W drugim treningu najszybciej trasę pokonał Max Franz. Austriak wyprzedził Stevena Nymana i Beata Feuza. Babicki ponownie spisał się słabo, zajmując 71. miejsce.

Lista startowa supergiganta

Lista startowa zjazdu

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.