Alpejski PŚ w Val Gardenie. Kto będzie najlepszy w supergigancie? (lista startowa)

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

Piątek będzie drugim dniem zmagań we włoskim resorcie. Po czwartkowej rywalizacji w zjeździe, tym razem panowie będą rywalizować w supergigancie. W poprzednim sezonie w tej konkurencji na trasie w Val Gardena najlepszy okazał się  Aleksander Aamodt Kilde. Czy uda mu się powtórzyć sukces sprzed roku?

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

Zjazd wygrywa Austriak

W czwartkowym zjeździe najlepszy okazał się Vincent Kriechmayr.  Zawody były bardzo wyrównane. Na drugim miejscu ze stratą 0,11 s. dojechał lider Pucharu Świata Marcco Odermatt. Zaledwie o 0,02 s gorszy czas od Szwajcara miał trzeci Matthias Mayer. Lider klasyfikacji zjazdów Pucharu Świata Aleksander Aamodt Kilde zajął dopiero piąte miejsce ze stratą 0,26 s. do zwycięzcy.

Remis w klasyfikacji

Do tej pory alpejczycy dwukrotnie rywalizowali w supergigancie. Oba starty miały miejsce w Ameryce Północnej. W kanadyjskim Lake Louise najlepszy okazał się Marco Odermatt, a w amerykańskim Beaver Creek Aleksander Aamodt Kilde. W związku z tym panowie razem dzielą pierwsze miejsce w klasyfikacji super giganta, z dorobkiem 180 pkt. Na trzecim miejscu z 86 pkt na koncie plasuje się Austriak Matthias Mayer.

Co nas czeka?

Panowie  piątkową rywalizację w supergigancie rozpoczną o godz. 11:45. Nie będzie to jednak jeszcze koniec emocji w Val Gardenie. W sobotę zawodnicy będą rywalizować w drugich zawodach w zjeździe, które zakończą zmagania we Włoszech.  Najlepszych alpejczyków świata będzie można śledzić na kanale EUROSPORT oraz w aplikacji PLAYER.

Lista startowa

Źródło: Informacja własna