Alpejski PŚ w Val Gardenie. Aleksander Aamodt Kilde wygrał 2. trening zjazdu. Kontuzja Monsena

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

Aleksander Aamodt Kilde był najlepszy podczas 2. treningu zjazdu w Val Gardenie. Drugie miejsce zajął Austriak Otmar Striedinger. Z trzecim czasem na mecie zameldował się Amerykanin Ryan Cochran-Siegle. O wielkim pechu może mówić Felix Monsen, który po upadku został przewieziony do szpitala.

fot. Rosmarie Knutti / rk-photography.ch

Zjazdowcy wracają na stok

Tylko tydzień trwał rozbrat z konkurencjami szybkościowymi w cyklu alpejskiego Pucharu Świata. Po weekendzie z gigantem i slalomem w Val d’Isere zawodnicy przenieśli się do włoskiej Val Gardeny, gdzie 17 grudnia rywalizować będą w supergigancie, a dzień później w zjeździe.

Aamodt Kilde dalej w formie

Z pewnością nikogo nie dziwi zwycięstwo Aleksandra Aamodta Kilde w 2. treningu zjazdu. Norweg był bezkonkurencyjny Beaver Creek, gdzie triumfował w dwóch z trzech zaplanowanych konkurencji. Ponadto również we Włoszech od początku prezentował równą formę. W 1.treningu zajął 5. lokatę. Drugi był Otmar Striedinger ze stratą 0,29 sek. Tuż za nim uplasował się Ryan Cochran-Siegle, który ze zwycięzcą przegrał o 0,38 sek. W czołówce zmieścili się również Niels Hintermann i Johan Clarey. Dość słabe czasu uzyskali Austriacy. Matthias Mayer był 11., natomiast Vincent Kriechmayr 33. Warto jednak pamiętać, trening nie zawsze ma przełożenie na wyniki zawodów.

Pechowy Monsen

Val Gardeny nie będzie zbyt miło wspominał Felix Monsen. Choć młody Szwed świetnie spisał się w 1. treningu zajmując drugie miejsce, to tym razem jego przejazd zakończył się tragedią. Podczas jednego ze skrętów Monsen wypadł z trasy. Początkowo upadek wyglądał niegroźnie. Jednak potem słychać było jedynie krzyk Szweda. Zawodnik trafił do szpitala z podejrzeniem kontuzji kolana, co wykluczyłoby go z dalszej części sezonu.

PEŁNE WYNIKI

Źródło: informacja własna