Alpejski PŚ w Val Gardenie. Norwegowie najlepsi w drugim treningu zjazdu

Alpejczycy mają za sobą wszystkie oficjalne treningi przed weekendowymi zmaganiami w konkurencjach szybkościowych zaliczanych do Pucharu Świata. W czwartek na stoku w Val Gardenie najszybszy był Aleksander Aamodt Kilde.

Fot. Barbara Gindl/APA/vg.no

Aleksander Aamodt Kilde był najlepszy podczas drugiego treningu zjazdu przed alpejskim Pucharem Świata w Val Gardenie. Na włoskim stoku Norweg uzyskał czas 2:02,09 sek. Kjetil Jansrud uplasował się tuż za jego plecami. Strata do rodaka wyniosła 0,26 sek. Trzecia lokata przypadła Maxowi Franzowi. Austriak uzyskał czas gorszy o 0,52 sek. od Kilde. Zwycięzca pierwszego treningu – Jared Goldberg – zajął czwarte miejsce (+ 0,66 sek.). Piąty był kolejny Amerykanin Ryan Cochran-Siegle, któremu zmierzono rezultat gorszy o 0,71 sek.

W czołowej dziesiątce, na miejscach od szóstego do dziewiątego (dwie osoby ex aequo), znaleźli się jeszcze kolejno: Lars Roestl ze Szwajcarii, Bryce Bennett z USA, Manuel Schmid z Niemiec, Ralph Weber ze Szwajcarii i Vincent Kriechmayr z Austrii. Trening został przerwany w trakcie przejazdu ostatniego zawodnika. Martin Bendik ze Słowacji prawdopodobnie zaliczył upadek.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj