Alpejski PŚ w Val d`Isere. Dublet Sofii Goggi. Gąsienica-Daniel bez punktów

12:42, 19.12.2021 Tomasz Lutek Aktualizacja: 12:42, 19.12.2021

Sofia Goggia wygrała supergigant rozgrywany w ramach alpejskiego Pucharu Świata we francuskim Val d`Isere. Drugie miejsce zajęła Ragnhild Mowinckel. Trzecia była kolejna z Włoszek Elena Curtoni. Maryna Gąsienica-Daniel zawody ukończyła na 37. pozycji.

Sofia Goggia jest w tym sezonie bezkonkurencyjna na długich nartach. Dotychczas trzykrotnie triumfowała w zjeździe i dwukrotnie w supergigancie. Dzięki tym wynikom objęła również prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Popsuła włoskie święto

Przez długi czas wydawało się, że na podium staną trzy reprezentantki Włoch. Sofia Goggia o 0,51 sek. wyprzedzała Elenę Curtoni i o 0,52 sek. Federicę Brignone. Ostatecznie tak się jednak nie stało. Jadąca z 19. numerem Ragnhild Mowinckel na mecie zameldowała się z drugim czasem ze stratą 0,33 sek. do zwyciężczyni. Norweżka w pewnym momencie osiągała nawet najlepsze międzyczasy, ale trochę gorzej przejechała dolną część trasy. Kolejne miejsca w czołówce należały do Mikaeli Shiffrin, Corinne Suter i Tamary Tippler. Nadspodziewanie dobry wynik uzyskała jadąca z 40. numerem Camille Cerutti. Francuzka ukończyła zawody na 11. miejscu.

Maryna bez punktów

Maryna Gąsienica-Daniel uplasowała się na 37. lokacie i nie zdobyła punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Polka będzie miała jednak szansę na poprawę w przyszłym tygodniu. W Courchevel odbędą się dwa giganty, czyli koronna konkurencja naszej reprezentantki.