Alpejski PŚ w St. Anton. Czy Curtoni obroni pozycję liderki? (Lista startowa)

Foto: Stefan Brending

Puchar Świata w narciarstwie alpejskim kobiet wraca do Austrii. Zawodniczki w weekend będą rywalizowały w konkurencjach szybkościowych. W Tyrolu alpejki miały mierzyć się w zjeździe i supergigancie. Pogoda jednak nie sprzyja zawodniczkom. Gdy w całej Europie brakuje śniegu, to obfite opady storpedowały czwartkowy i piątkowy trening. W związku z tym podjęto decyzje o zmianach w harmonogramie zawodów. Zawodniczki będą rywalizować dwukrotnie w supergigancie.  Kto się okaże najlepszy tym razem?

Foto: Stefan Brending

Do tej pory w obecnym sezonie zawodniczki dopiero dwa razy rywalizowały w supergigancie. W Lake Louise najlepsza była Corinne Suter. A w Sankt Moritz zwyciężyła liderka Pucharu Świata Mikaela Shiffrin. Co ciekawe jednak liderką w walce o małą kryształową kulę w supergigancie jest Włoszka  Elena Curtoni. Zawody w tej konkurencji kończyła na 6 i 2 miejscu. Corrine Suter traci do Włoszki  4 pkt, a Shiffrin i Norweżka Ragnhild Mowinckel jedynie 20 pkt.

Powrót do Pucharu Świata

Sankt Anton wraca do kalendarza Pucharu Świata po rocznej przerwie. W 2021 r. najlepsza w zjeździe okazała się Sofia Goggia. Druga była Tamara Tippler, a trzecia Breezy Johnson. W supergigancie podium jednak było zupełnie inne. W pasjonujących zawodach zwyciężyła Lara Gut- Behrami. Na drugiej pozycji dojechała Marta Bassino, a na trzeciej Corinnne Sutter. Kto się okaże najlepszy tym razem?

Tegoroczne starty rozpoczną się o godz. 11:00 w sobotę i 11:30 w niedziele. Zawody można obejrzeć w EUROSPORT oraz w aplikacji mobilnej PLAYER.

Lista startowa

Źródło: Informacja własna