Alpejski PŚ w Sölden: gigant kobiet na inaugurację (lista startowa)

fot. Manuel Bierbauer / CC BY SA

fot. Manuel Bierbauer / CC BY SA
fot. Manuel Bierbauer / CC BY SA

Nasz zegar odliczający czas jaki pozostał do rozpoczęcia PŚ w narciarstwie alpejskim już za kilka godzin będzie mógł skończyć swoją pracę. Letnie miesiące na szczęście minęły szybko i na nowo będziemy mogli emocjonować się występami najlepszych na świecie alpejczyków i alpejek. Już jutro pierwsza odsłona – slalom gigant kobiet w Sölden.

Jako pierwsza w nowym sezonie pokaże się Norweżka Nina Loeseth, która podczas dzisiejszej wieczornej ceremonii losowania numerów otrzymała jedynkę. Zaraz po niej na trasę wyruszy obrończyni tytułu najlepszej narciarki PŚ – Lara Gut. Z trójką pojedzie Słowenka Ana Drev, z czwórką Szwedka Maria Pietilae-Holmner, a z piątką chyba główna faworytka tych zawodów – Eva-Maria Brem. Nieobecność takich zawodniczek jak Anna Veith, Viktoria Rebensburg (najwięcej zwycięstw w gigancie w PŚ 2015/2016) i Lindsey Vonn sprawia, że Austriaczka ma nieco ułatwione zadanie, aczkolwiek duże szanse na triumf na inaugurację sezonu mają również Gut, Brignone, Weirather czy Mikaela Shiffrin. Brignone wystartuje bezpośrednio po Brem, Weirather z siódemką po Brignone, zaś na Shiffrin trzeba będzie poczekać nieco dłużej, gdyż w poprzednim sezonie z powodu kontuzji nie nazbierała zbyt wielu punktów.

Rok temu w czołowej trójce były zwyciężczyni Federica Brignone oraz Shiffrin i Tina Weirather. Ze startujących jutro alpejek zwycięstwo w Sölden na swoim koncie mają również Shiffrin (2015) i Lara Gut (2013).

Na liście startowej znalazło się 66 zawodniczek, w tym nasza reprezentantka Maryna Gąsienica-Daniel, która pojedzie z numerem 62.

Pełna lista startowa

Pierwszy przejazd giganta rozpocznie się o godzinie 10:00, zaś start pierwszego zaplanowany jest na godzinę 13:00.

1 thought on “Alpejski PŚ w Sölden: gigant kobiet na inaugurację (lista startowa)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.