Alpejski PŚ w Sestriere: Shiffrin powalczy o przedłużenie dobrej passy w slalomie (lista startowa)

fot. absolutmaybe / CC BY NC ND

fot. absolutmaybe / CC BY NC ND
fot. absolutmaybe / CC BY NC ND

Kolejne zawody alpejskiego PŚ kobiet to slalom w Sestriere. Będzie to trzeci z jedenastu slalomów zaplanowanych na ten sezon. Zawodniczki będą rywalizować na trasie Kandahar Giovanni A. Agnelli.

Już blisko 700 dni minęło od ostatnich zawodów, w których Mikaela Shiffrin nie była najlepszą zawodniczką. Było to 13 stycznia 2015 roku we Flachau, a zwyciężyła Frida Hansdotter. Shiffrin była wtedy trzecia i przegrała jeszcze z Tiną Maze. Od tego czasu Mikaela Shiffrin wygrywa wszystkie slalomy, w których bierze udział. W międzyczasie miała poważną kontuzję, po której wróciła równie silna jak przed urazem. Jutro w Sestriere kolejna szansa dla jej rywalek, aby zakończyć w końcu wspaniałą passę Amerykanki. Ostatnio najbliżej pokonania Shiffrin była Słowaczka Veronika Zuzulová. Równą i jednocześnie wysoką formę sygnalizowała także Wendy Holdener, która dwa razy stawała już na podium. Bardzo dobre występy w Killington miała Norweżka Nina Løseth, która również dzisiaj w gigancie była bardzo szybka, do czasu aż wyjechała z trasy. Do grona faworytek można dodać jeszcze Petrę Vlhovą i Fridę Hansdotter i Sarkę Strachovą. Zwycięstwo kogokolwiek spoza tego grona będzie niespodzianką, choć właściwie niespodzianką będzie już brak triumfu Shiffrin.

W Sestriere już dawno nie odbywały się zawody kobiet w ramach PŚ. Wspominałem o tym również przy okazji zapowiedzi dzisiejszego giganta. Ostatnio zawody PŚ odbyły się tu w 2004 roku, a dwa lata później ścigały się tu zawodniczki walczące o medale Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Pierwszy z wymienionych slalomów wygrała Marlies Schild, a drugi Anja Pärson. Obie nie są już aktywnymi zawodniczkami. Aktywna jest siostra Marlies – Bernadette, ale ona jeszcze nie osiągnęła poziomu swojej starszej siostry.

Lista startowa

Żadnej Polki w jutrzejszym slalomie nie będzie. Wystąpi natomiast 61 innych zawodniczek rozpoczynając od Shiffrin, która pojedzie jako pierwsza, a na Marii Belen Simari Birkner z Argentyny kończąc. Do ścigania w PŚ powraca Szwajcarka Charlotte Chable, która opuściła początek sezonu z powodu złamanej kostki.

Pierwszy przejazd rozpocznie się o godzinie 10:30, a drugi o 13:30.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.