Alpejski PŚ w Santa Caterina: Wypowiedzi zawodników po ostatnim konkursie w 2016 roku

fot. Méribel Tourisme / CC BY NC ND
fot. Méribel Tourisme / CC BY NC ND

W dniu dzisiejszym odbyły się ostatnie zawody w tym roku. Była to kombinacja alpejska, w której na podium stanęłi Alexis Pinturault, Marcel Hirscher oraz Aleksander Aamodt Kilde. 

Alexis Pinturault w dniu dzisiejszym zwyciężył w kombinacji alpejskiej. – Takie starty są niezwykle trudne, gdyż zazwyczaj jesteś lepszy w jednej z dyscyplin i próbujesz jak najlepiej wypaść w tej drugiej – powiedział Pinturault po zawodach. – Ale sądzę, że dzisiaj to był mój najlepszy występ w kombinacji alpejskiej, byłem już wysoko po superG, a slalom poszedł mi świetnie – dodał francuz.

Marcel Hirscher po średnim występie we wtorek, w dniu dzisiejszym znowu zameldował się na podium. – Zazwyczaj startuje w pierwszej dwudziestce w supergigancie, więc nie idzie mi on źle i zakończenie go przedwczoraj na prawie czterdziestej pozycji. Potrenowaliśmy jednakże wczoraj i jak widać poszło mi lepiej, czasem już tak jest, że nic ci nie idzie, zwłaszcza dla mnie, skoro nie jestem typem supergigancisty – mówił Hirscher po zawodach. – Slalom był bardzo fajny, nie był najtrudniejszym z tych które jeździłem, ale nie był też najłatwiejszy – dodał Marcel.

Aleksander Aamodt Kilde, który był liderem po supergigancie, stanął na trzecim miejscu po drugim przejeździe. – Jestem bardzo szczęśliwy z moim przejazdem supergiganta, to coś co chciałem zrobić. Slalom to nie jest coś, co często robię, więc trudno powiedzieć jak mi poszło – mówił Norweg po zawodach.

źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.