Mikaela Shiffrin: „To był szalony wyścig”

fot. Jeff Shiffrin via flickr.com / CC BY ND

fot. Jeff Shiffrin via flickr.com / CC BY ND

Mikaela Shiffrin zdeklasowała rywalki w slalomie w Lienz. Obok niej na podium znalazły się Wendy Holdener i Frida Hansdotter. Co miały do powiedzenia najlepsze zawodniczki dzisiejszego wyścigu?

Początkowo w austriackiej miejscowości miał odbyć się slalom gigant, lecz trudne warunki pogodowe zmusiły organizatorów do zmiany planów. Triumfatorka zawodów nie kryła radości z tej decyzji – Bardzo się ucieszyłam, słysząc, że nie będziemy rywalizować w super G. W nocy spadł świeży, mokry śnieg, co niektórym narciarkom mogło przeszkadzać, ale ja czułam się dobrze. To był szalony wyścig.

Mogło by się wydawać, że Amerykanka znajdowała się w lepszej sytuacji od pozostałych zawodniczek, ponieważ jeden z jej trenerów, Jeff Lackey, odpowiadał za rozstawienie bramek. Dzisiejsza zwyciężczyni jednak nie uważała tego za zaletę – Nie byłam w żaden sposób uprzywilejowana. Moje przygotowanie do przejazdu wyglądało tak jak zawsze, nikt nie udzielał mi więcej informacji niż zazwyczaj. Na trasie czułam się komfortowo, ale pewne miejsca wymagały szczególnej ostrożności.

Wendy Holdener w Lienz świętowała drugie podium w tym sezonie – Byłam wściekła na siebie, że nie ukończyłam zawodów w Killington, ale teraz jestem bardzo zadowolona ze swojego rezultatu – skomentowała krótko.

Z kolei Frida Hansdotter nie mogła powstrzymać pochwał pod adresem Mikaeli – Jest fantastyczną alpejką. Gratuluję jej kolejnego zwycięstwa. Inteligentna jazda okazała się kluczem do zwycięstwa, co wyszło jej świetnie – zakończyła.

Źródło: www.laola1.at

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.