Alpejski PŚ w Lienz. Petra Vlhova z 23. zwycięstwem w karierze

fot: Sport-IT

Petra Vlhova okazała się najlepsza w ostatnim slalomie Pucharu Świata w 2021 roku. Słowaczka wyprzedziła Katharinę Liensberger oraz Michelle Gissin. Vlhova umocniła się tym samym na czele klasyfikacji generalnej tej konkurencji.

fot: Sport-IT

Petra Vlhova była faworytką środowego starcia slalomistek w Lienz. Słowaczka nie zamierzała oszczędzać sił i zaatakowała już w pierwszym przejeździe. Dzięki znakomitej i agresywnej jeździe prowadziła. Chociaż jej przewaga nie była wyraźna, bo druga Michelle Gisin traciła tylko 0,08 s. Trzecia była, najwyraźniej powracająca to wielkiej dyspozycji, Katharina Liensberger. Austriaczka miała do odrobienia 0,27 s. W czołówce plasowały się też rewelacyjna Camille Rast, Mina Fuerst Holtmann czy Kanadyjki Erin Mielzynski i Laurence St-Germain.

Petra Vlhova najlepsza w slalomie

W drugim przejeździe znakomity atak przypuściła Katharina Galhuber. Austriaczka na półmetku była dopiero dziewiętnasta, ale awansowała aż o 13. pozycji. Dopiero dziesiąta po pierwszej części zmagań Wendy Holdener zdołała ją wyprzedzić. Szwajcarka skończyła piąta, bo pokonała ją jeszcze m.in. czwarta Katharina Truppe. Z najlepszej dziesiątki wypadła Erin Mielzynski, ale dziewiąta była ostatecznie jej rodaczka Laurence St-Germain.

Walkę o zwycięstwo stoczyły najlepsze trzy zawodniczki po pierwszej rundzie zmagań. Katharina Liensberger chciała nawiązać do rewelacyjnych wyników z końcówki ubiegłego sezonu i prawie jej się to udało. Austriaczka pojechała na tyle dobrze, że Michelle Gisin miała kłopoty. Szwajcarka ostatecznie przegrała z Kathariną i musiała zadowolić się trzecią pozycją. Na górze została tylko Petra Vlhova. Słowaczka nie pozostawiła jednak żadnych złudzeń rywalkom. Liderka slalomowej klasyfikacji jeszcze dołożyła przeciwniczkom i triumfowała 23. raz w karierze. Jej przewaga to nieco ponad pół sekundy.

Pełne wyniki

Klasyfikacja slalomowa

Na uwagę zasłużyły dzisiaj m.in. Sakurako Mukogawa i Moa Bostroem Musssener. Zarówno Japonka, jak i Szwedka, zaliczyły swój pierwszy punktowany występ w zawodach Pucharu Świata. Mukogawa dokonała tego jako niespełna 30-letnia zawodniczka. Bostroem Musssener ma zaś 20 lat.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj