Alpejski PŚ w Lenzerheide. Kolejna zmiana w programie. Mgła nie odpuszcza

Nie najlepsze wieści płyną do nas z Lenzerheide, gdzie rano odbyć miały się ostatnie supergiganty zaliczane do alpejskiego Pucharu Świata. Z powodu gęstej mgły zawody zostały przesunięte na popołudnie. 

fot. theoutdoorlab.online

Coraz większe trudności organizatorom finałów alpejskiego Pucharu Świata sprawia pogoda. Najpierw obfite opady śniegu spowodowały, że nie udało się rozegrać planowanych w środę zjazdów. Teraz kłopot pojawił się z przeprowadzeniem supergigantów. To dlatego, że na Beltrametti pojawiła się mgła, która znacznie ogranicza widoczność dla zawodników.

Jury zawodów starało się reagować na bieżąco. Dlatego najpierw obniżony został start dla zawodniczek. To właśnie panie jako pierwsze miały dzisiaj rywalizować. O 9:30 nie udało się jednak wystartować. Jak poinformował na Twitterze dziennikarz francuskiego Eurosportu, rywalizacja kobiet ruszyć ma o 13:00. Godzinę później w szranki staną panowie. O ile pogoda na to pozwoli. Kolejne spotkanie jury zawodów ma odbyć się o 11:00. Wówczas zapadnie decyzja, czy ściganie w ogóle dojdzie w czwartek do skutku.

Źródło: Twitter / FIS

Mateusz Król
Obserwuj