Alpejski PŚ w Lake Louise. Drugi zjazd kobiet. Czy ktoś pokona Goggie? (lista startowa)

09:06, 03.12.2022 Maciej Tryboń Aktualizacja: 09:07, 03.12.2022

Sofia Goggia, która przed rokiem wygrała w kanadyjskim kurorcie dwa zjazdy i supergiganta,  zwyciężyła w piątkowym konkursie. Jednak już dziś  najlepsze alpejki świata ponownie zmierzą  się na trasie Men`s Olympic.  Na starcie tak jak wczoraj zobaczymy czterdzieści pięć zawodniczek. Czy ktoś  jest w stanie postawić się wybitnej Włoszce?

Po tym, jak odwołane zostały zawody w Zematt/ Cervinia, to właśnie w Lake Louise rozpoczął się sezon w konkurencjach szybkościowych. Piątkowe zawody były niezwykle wyrównane. Druga Corinne Suter, zabrakło jedynie 0,04 s. do zwyciężczyni Sofi Goggi. Na trzecim miejscu ze stratą 0,06 s uplasowała się Austriaczka Cornelia Huetter. Jużtreningi przed zawodami zwiastowały niezwykle wyrównane widowisko.  Najlepsza w drugim treningu Mirjam Puchner była czwarta, a zwyciężczyni trzeciego Nina Ortlieb szósta. Zwycięstwo Soffi Goggi oznacza, że jest ona pierwszą w tym sezonie liderką Pucharu Świata w klasyfikacji zjazdu.

Sobota ze zjazdem

Sobota będzie drugim dniem zmagań na Men`s Olympik. O godz. 20:30 po raz drugi zobaczymy kobiety  na starcie w zjeździe. A w niedziele o godz. 19:00 obejrzymy jedyny  podczas kanadyjskiego weekendu super gigant.