Alpejski PŚ w Lake Louise. Czy dziś uda się rozegrać zawody? (lista startowa)

Manuellopez.ch, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Wczoraj warunki atmosferyczne uniemożliwiły rozegranie zjazdu w kanadyjskim Lake Louise. Na dziś zaplanowano zawody na godzinę 20. Czy uda się tym razem wygrać z kapryśną pogodą w Górach Skalistych?

Manuellopez.ch, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Start zaplanowano na godzinę 12:15 – oczywiście wg czasu w kanadyjskiej prowincji Alberta. Dla polskich fanów sportu zawody rozpoczną się o godzinie 20:15. Na starcie ma stanąć sześćdziesięciu pięciu zawodników reprezentujących szesnaście krajów. Wśród nich zabraknie reprezentantów Polski.

Kto wygra rywalizację?

Już pierwszy zawodnik, który pojawi się na starcie należeć będzie do absolutnych faworytów. To mistrz świata – Vincent Kriechmayr z Austrii. Szwajcar Marco Odermatt z numerem drugim specjalizuje się w innych konkurencjach (supergigant i przede wszystkim gigant), ale to zawodnik zawsze groźny i wszechstronny. Nie zabraknie też francuskiego 40-latka Johana Clareya z nr 3. Najlepszy zjazdowiec ostatnich lat – Szwajcar Beat Feuz pojedzie z piątką. Bardzo mocny Amerykanin – Ryan Cochran-Siegle – z nr 6. Drugi z wielkich Austriaków – Matthias Mayer – pojedzie tuż po nim. Na pewno liczyć się w rywalizacji Dominik Paris z Włoch (nr 9). Mocni też mogą być Niemcy – Andreas Sander (nr 11) i naturalizowany Austriak Romed Baumann (nr 13). Weteran z Włoch – Christof Innerhofer (nr 12) też może się liczyć. Podobnie jak trzeci z Austriaków – Max Franz (nr 15). I oczywiście silni mogą być Norwedzy – doświadczony Kjetil Jansrud (nr 16) i zwycięzca klasyfikacji generalnej PŚ z sezonu 2019/20 – Aleksander Aamodt Kilde (nr 19). Jeśli do zawodów dojdzie czeka nas ciekawa rywalizacja.

źródło: własne

lista startowa