Alpejski PŚ w Kvitfjell. Sofia Goggia się nie zatrzymuje. Błysk na treningu

16:15, 02.03.2023 Mateusz Król Aktualizacja: 16:15, 02.03.2023
reo

Kiedy spojrzy się na formę Soffi Goggi, aż trudno uwierzyć, że nie potrafiła wywalczyć medalu w zjeździe podczas mistrzostw świata. Włoszka znów pokazuje się z najlepszej strony. W czwartek była najlepsza w treningu przed zawodami alpejskiego PŚ w Kvitfjell.

screen - Eurosport

Norweskie Kvitfjell dotychczas bardziej kojarzone z zawodami Pucharu Świata mężczyzn, będzie w tym tygodniu gospodarzem zmagań kobiet. W tej roli powraca po prawie 17 latach przerwy, choć z nieco zmienionym repertuarem. Na początek w programie znalazł się trening zjazdu. W pierwszym najlepsza była Mikaela Shiffrin.

Goggia potwierdza klasę

W czwartek alpejki mogły testować norweską trasę po raz kolejny. I najlepsza była niekwestionowana liderka klasyfikacji zjazdu - Sofia Goggia. Włoszka nie zdobyła medalu na MŚ, ale małą Kryształową Kulę do kolekcji dołoży. W sobotę powalczy o kolejne zwycięstwo w zawodach PŚ. W drugim treningu miała przewagę 0,81 s nad Cornelią Heutter z Austrii.

W próbie stoku Austriaczki ogólnie wypadły świetnie. Trzecia była Mirjam Puchner, której do pierwszej lokaty brakło 1,01 s. Christina Ager uplasowała się na czwartym miejscu, a czołową szóstkę zamknęły Kira Weidle i Kajsa Vickhoff Lie.