Alpejski PŚ w Kvitfjell: Jansrud pojedzie po małą kryształową kulę za supergigant? (lista startowa)

fot. Skirenn i Trysil / CC BY

fot. Skirenn i Trysil  / CC BY
fot. Skirenn i Trysil / CC BY

Trzydniowa rywalizacja w PŚ w narciarstwie alpejskim mężczyzn w Kvitfjell zostanie zakończona supergigantem. Już jutro małą kryształową kulę za tę konkurencję może zapewnić sobie Norweg Kjetil Jansrud.

Kjetil Jansrud wygrał w tym sezonie 3 z 4 supergigantów i pewnie prowadzi w klasyfikacji tej konkurencji. Razem z jutrzejszymi zawodami do końca pozostały już tylko dwa supergiganty, a przewaga Jansruda nad drugim Peterem Fillem to 137 punktów. Jeżeli w niedzielę Norweg utrzyma przewagę przynajmniej 100 punktów to będzie już pewny otrzymania małej kryształowej kuli za tę konkurencję. Prawdopodobieństwo, że Jansrud wypuści to trofeum z rąk jest niewielkie. Pozostali zawodnicy mogą walczyć o drugie miejsce. Niedużą stratę do Petera Filla – 3 punkty – ma najlepszy supergigancista poprzedniego sezonu – Aleksander Aamodt Kilde. Spore szanse wciąż mają też Matthias Mayer, Max Franz i Beat Feuz.

Jansrud w ostatnich latach nie pozwalał nikomu na wygranie supergiganta w Kvitfjell. Sam zwyciężał w tej konkurencji w swojej ojczyźnie w latach 2016, 2015, 2014, 2012. Dziś wygrał zjazd i jutro będzie głównym faworytem. Na MŚ Norweg nie czuł się najlepiej i zdobył “tylko” srebrny medal w supergigancie. Z pewnością będzie chciał sobie powetować niepowodzenie ze Szwajcarii.

Lista startowa

Zawody rozpoczną się w niedzielę o godzinie 12:00. Z numerem pierwszym pojedzie Carlo Janka. Jansrud wystąpi jako 9. zawodnik, z 10. pojawi się Peter Fill, z 11. Matthias Mayer, z 13. Aleksander Aamodt Kilde, z 15. nowy mistrz świata Erik Guay. Na liście startowej jest 58 zawodników – żadnego Polaka.

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.