Alpejski PŚ w Kronplatz. Shiffrin liderką, Gąsienica-Daniel blisko dziesiątki, a Łuczak bez awansu

fot. PolSKI Mistrz

Maryna Gąsienica-Daniel plasuje się na 11. miejscu po pierwszym przejeździe giganta Pucharu Świata we włoskim Kronplatz. O punkty walczyła też Magdalena Łuczak, której nie udało się jednak dostać do drugiego przejazdu. Liderką jest Mikaela Shiffrin. 

fot. PolSKI Mistrz

Czołówka w starym składzie

Mikaela Shiffrin po świetnej serii zwycięstw z przełomu 2022 i 2023 roku, poluje teraz na swoją 83. wygraną w zawodach Pucharu Świata. Po pierwszym przejeździe wtorkowego slalomu giganta w Krontplatz jest na dobrej drodze, aby tego dokonać, gdyż zajmuje ona pierwsze miejsce. Na pozycji drugiej klasyfikowana jest Lara Gut-Behrami ze stratą 0,13 sek., a na trzecim Federica Brignone, która uzyskała o 0,27 sek. gorszy czas od Mikaeli.

Maryna na wozie, Magda pod

W pierwszym przejeździe wzięły udział dwie reprezentantki Polski. Z numerem 15 jechała Maryna Gąsienica-Daniel, która po dotarciu na metę wskoczyła na 10. miejsce ze stratą 1,67 sek. do liderki. Później od Polki lepiej spisała się jeszcze jedna zawodniczka, w związku z czym zajmuje ona 11. miejsce, z perspektywami na awans do czołówki. Niestety do najlepszej 30 nie dostała się Magdalena Łuczak. Upadła ona tuż przed metą i nie została sklasyfikowana. Na ostatnim międzyczasie przed ukończeniem trasy miała ona dopiero 44. wynik, co jednak nie przekreślało jeszcze szans na wejście do drugiej rundy. Niestety późniejszy upadek już te szanse zlikwidował.

Wyniki po 1. przejeździe

Drugi przejazd rozpocznie się o godzinie 13:30.

Źródło: własne