Alpejski PŚ w Kranjskiej Gorze: Zapowiedź slalomu giganta mężczyzn (lista startowa)

fot. Guillaume Ancelet / guigui_sk8_74 via flickr.com

fot. Guillaume Ancelet / guigui_sk8_74 via flickr.com

Zawody w Kranjskiej Gorze to już przedostatnia część Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim mężczyzn w sezonie 2016/2017. Pierwszego dnia rywalizacji w Słowenii odbędą się zawody w slalomie gigancie. Możliwe, że już jutro małą kryształową kulę za tę konkurencję wywalczy Marcel Hirscher.

Choć to Alexis Pinturault wygrał w tym sezonie więcej zawodów PŚ w gigancie, to jego strata do Hirschera wynosi 94 punkty. To sporo, bo zdobycia pozostało już tylko 200, a Hirscherowi rzadko zdarzają się wpadki. To miał być sezon, w którym Pinturault w końcu zdetronizuje Hirschera przynajmniej w slalomie gigancie, ale na razie sytuacja mocno się Francuzowi skomplikowała. Z pewnością będzie on bardzo zdeterminowany, aby zatrzeć złe wrażenie po mistrzostwach świata, które nie były dla niego udane, pomimo zdobycia złotego medalu w zawodach drużynowych. Teoretyczne szanse na wygraną ma też Thomas Fanara, ale musiałoby stać się coś naprawdę niezwykłego, aby dogonił Austriaka, bo strata 173 punktów to przepaść zbyt duża.

Dla niektórych zawodników zawody w Kranjskiej Gorze to ostatnia szansa, aby załapać się na podróż to Stanów Zjednoczonych i wystąpić w finałowej rywalizacji w Aspen. Tam pojedzie tylko 25 najlepszych w gigancie (prawo startu mają też zawodnicy, którzy zdobyli ponad 500 punktów w klasyfikacji generalnej oraz mistrzowie świata juniorów). Co ciekawe na razie poza tym gronem jest vice-mistrz świata z Sankt Moritz – Roland Leitinger. Na razie jest on sklasyfikowany na 28. miejscu.

Lista startowa

Zawody rozpoczną się dość wcześnie, bo już o godzinie 9:30. Drugi przejazd zaplanowano na 12:30. Na odsypianie po zawodach pań w Jeongseon (start o 3:00) nie będzie zatem wiele czasu, choć dla mniej wymagających powinno go wystarczyć. W gigancie wystąpi duża liczba zawodników, będzie ich w sumie 75, bez Polaka. Pierwszy pojedzie Alexis Pinturault, Marcel Hirscher będzie jechał jako 7.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.