Alpejski PŚ w Kranjskiej Gorze. Weekend pod dyktando Bassino. Kolejny świetny występ Gąsienicy-Daniel

13:18, 17.01.2021 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 13:54, 17.01.2021

Marta Bassino odniosła kolejne zwycięstwo w pucharowej rywalizacji w slalomie gigancie. Dla Włoszki to drugi triumf podczas tego weekendu w Kranjskiej Gorze. Drugie miejsce zajęła Szwajcarka Michelle Gisin, a trzecie, ku uciesze gospodarzy, Słowenka Meta Hrovat. Kolejne świetne zawody ma za sobą Maryna Gasięnica-Daniel. Dzisiaj Polka uplasowała się tuż za czołową dziesiątką.

Drugie zawody w slalomie gigancie podczas tego weekendu przyniosły kolejny świetny rezultat reprezentantki biało-czerwonych. Maryna Gąsienica-Daniel na półmetku rywalizacji zamykała czołową dziesiątkę ze stratą 1,71 s do Mikaeli Shiffrin. W drugim przejeździe Polka popełniła błąd w początkowej fazie trasy, co jednak nie przeszkodziło jej w ponownym osiągnięciu bardzo wartościowego rezultatu. Ostatecznie Maryna spadła bowiem tylko o jedną lokatę i zajęła jedenaste miejsce. To wyrównana trzecia najlepsza lokata w historii startów 26-latki w zawodach Pucharu Świata i potwierdzenie naprawdę wysokiej dyspozycji w tym sezonie.

Drugi triumf podczas weekendu w Kranjskiej Gorze odniosła Marta Bassino. Dla Włoszki to czwarte zwycięstwo tej zimy, a piąte w karierze. Wyprzedziła ona ostatecznie o 0,66 s drugą Szwajcarkę Michelle Gisin. W czołowej trójce uplasowała się także Meta Hrovat. Dla reprezentantki gospodarzy, która dziś na mecie zanotowała stratę 0,73 s do Bassino, to trzecie podium w karierze. Na czwartej pozycji została sklasyfikowana druga ze szwajcarskich zawodniczek Lara Gut-Behrami. 29-latka, podobnie jak wczoraj, awansowała względem pierwszego przejazdu. Triumfatorka rywalizacji uzyskała nad nią przewagę 1,14 sekundy. Piątkę zamknęła Francuzka Tessa Worley (+1,25).

Dopiero szóste miejsce zajęła liderka na półmetku Mikaela Shiffrin. Amerykanka uzyskała dopiero piętnasty czas drugiego przejazdu, tracąc ostatecznie w całych zmaganiach 1,27 s. W dziesiątce znalazły się także siódma Soffia Goggia (+2,07), ósma Wendy Holdener (+2,14), dziewiąta Alice Robinson (+2,32) i dziesiąta Petra Vlhova (+2,41). Dla liderki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata to zdecydowanie najgorszy występ w slalomie gigancie w tym sezonie.