Alpejski PŚ w Kranjskiej Gorze. Odermatt wita się z gąską (lista startowa)

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

Za nami już pierwszy slalom gigant mężczyzn w Kranjskiej Gorze. Swoją dominację w tej edycji Pucharu Świata przypieczętował kolejnym zwycięstwem Marco Odermatt, który już wita się z kolejną gąską, czyli małą Kryształową Kulą. Być może formalności dopełni już w niedzielę, kiedy to w Słowenii odbędą się kolejne zawody gigantowe. 

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

Odermatt coraz bliżej sukcesu

Niedzielne zawody Pucharu Świata w Kranjskiej Gorze będą już ostatnimi przed finałami, których organizatorem będzie andorski ośrodek narciarski Grandvalira. Alpejczycy ponownie wezmą udział w gigancie, w którym rywalizowali już w sobotę. Wówczas najlepszy był Marco Odermatt, który umocnił się dzięki temu na pozycji lidera klasyfikacji gigantowej. Jego przewaga nad Henrikiem Kristoffersenem wzrosła już do 140 punktów i jeśli w niedzielę spisze się równie dobrze jak w sobotę lub niewiele gorzej, będzie mógł zostać już oficjalnie ogłoszony zdobywcą kolejnej małej Kryształowej Kuli. 

Kristoffersen z resztkami nadziei

Choć sytuacja Kristoffersena w kontekście walki o trofeum nie wygląda najlepiej, to wciąż nie musi trafić nadziei. W poprzednim roku to właśnie on w Kranjskiej Gorze prezentował się najlepiej, zwyciężając w gigancie dwukrotnie. Pierwszego dnia tegorocznych zmagań zajął wprawdzie dopiero trzecie miejsce, ale w drugim przejeździe uzyskał czas lepszy od Odermatta, co może być dobrym znakiem przed drugim wyścigiem.  Henrik musi liczyć jednak nie tylko na siebie, ale także na innych rywali, gdyż nawet w przypadku jego zwycięstwa drugie lub trzecie miejsce Odermatta dałoby właśnie Odermattowi małą Kryształową Kulę. 

Drugi gigant w Kranjskiej Gorze rozpocznie się o godzinie 9:30. Jako pierwszy w wyścigu zaprezentuje się Alexis Pinturault. Marco Odermatt pojedzie jako piąty, a Henrik Kristoffersen pokaże się z numerem 2. Drugi przejazd wyznaczony został na godzinę 12:30. 

Lista startowa

Źródło: własne