Alpejski PŚ w Kitzbühel. Nieoczekiwany zwycięzca treningu zjazdu. Faworyci daleko

Screen - Eurosport

Nie udało się w środę, powiodło się w czwartek. Alpejczycy drugi raz przetestowali Streifa. W Kitzbühel najlepszy czas wykręcił Cyprien Sarrazin. W czołowej trójce znaleźli się jeszcze Niels Hintermann i Otmar Striedinger.

Screen – Eurosport

Cyprien Sarrazin wprawił w osłupienie swoich konkurentów podczas ostatniego treningu w Kitzbühel i osiągnął sobie najlepszy czas (1:56,89). I chociaż to tylko testowy przejazd, tojest to występ ważny, zwłaszcza na trudnym Streifie. Narciarz z Devoluy dopiero w tym roku otworzył się na zawody szybkościowe, w których już osiąga dobre wyniki, czego dowodem jest 6 miejsce w zjeździe w Val Gardenie miesiąc temu. Sarrazin wyprzedził o cztery setne Szwajcara Nielsa Hintermanna i o piętnaście setnych Austriaka Otmara Striedingera. Dopiero 17. czas osiągnął lider klasyfikacji zjazdu – Aleksander Kilde.

Zaszczytu wygrania treningu na Streifie we wtorek dostąpił Ryan Cochran-Siegle, który wyprzedził w pierwszym treningu Aleksandra Aamodta Kildego. Romed Baumann z Niemiec był trzeci.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj