Alpejski PŚ w Kitzbühel. Drugi zjazd mężczyzn odwołany z powodu warunków pogodowych

fot. Stephan Vereno / CC BY ND

Drugi zjazd alpejskiego Pucharu Świata mężczyzn w Kitzbühel został odwołany. Taką decyzję dziś rano ogłosili organizatorzy zawodów na trasie Streif. Decyzje odnośnie dalszego programu zawodów w Kitzbühel ma zostać ogłoszona około południa. W programie na niedzielę wciąż jest supergigant, ale nie należy wykluczać zmian w kalendarzu.

fot. Stephan Vereno / CC BY ND

Po nieco krótkich, choć dłużących się piątkowych zawodach alpejskiego Pucharu Świata mężczyzn w zjeździe w Kitzbühel, z pewnością wielu oczekiwało, że w sobotę zobaczymy zmagania narciarzy alpejskich na trasie Streif przebiegające nieco sprawniej i bez niebezpieczeństw. Niestety tak się nie stanie, albowiem sobotnia rywalizacja została odwołana z powodu niekorzystnych warunków pogodowych i złego stanu trasy.

W piątek w Kitzbühel odbyły się pierwsze zawody w zjeździe. Był to dodatkowy zjazd, rozegrany zamiast odwołanego wyścigu, który miał być zorganizowany w Wengen. Choć na liście startowej znalazło się 55 zawodników, to możliwość startu dostało tylko 30. Zawody zostały przerwane po trzech godzinach od ich rozpoczęcia, a wyniki najlepszej 30 z listy startowej zaliczone jako oficjalne. Kilkukrotnie przerywane zmagania z powodu groźnych upadków, m.in. Ryana Cochrana-Siegla i Ursa Kryenbühla, a także silnego wiatru raczej nie zapiszą się w historii jako jedne z najlepszych. Dobrze wspomnienia będzie mieć z nich na pewno Beat Feuz, który w końcu sięgnął po zwycięstwo na legendarnej trasie. Drugi zjazd w Kitzbühel miał odbyć się w sobotę, jednak już wczesnym rankiem ukazała się decyzja o ich odwołaniu. Powodem jest świeży opad śniegu, a także deszcz, który nawiedził trasę w nocy z piątku na sobotę. O ewentualnych aktualizacjach programu zawodu mamy dowiedzieć się dziś około południa.

Źródło: FIS