Alpejski PŚ w Grandvalirze: Ostatni gigant w tym sezonie (lista startowa)

fot. Janis Blaus via flickr.com

W Grandvalirze odbywają się finałowe zawody alpejskiego Pucharu Świata. W sobotę zaplanowano rywalizację w gigancie. Pewny triumfu w klasyfikacji generalnej tej konkurencji jest Marcel Hirscher.

W ostatni weekend z Pucharem Świata w narciarstwie alpejskim zawodnicy i zawodniczki rywalizują w Andorze, a konkretnie w ośrodku narciarskim w Grandvalirze. Zawody najwyżej rangi rozgrywane są tutaj po raz pierwszy w historii. Slalom i gigant odbywają się Soldeu. W tym sezonie w slalomie gigancie trzykrotnie zwyciężał Marcel Hirscher. Zapewnił sobie tym samym triumf w klasyfikacji generalnej giganta. Dwukrotnie wygrywał Henrik Kristoffersen. Norweg podobnie jak Hirscher jest pewny swojej drugiej pozycji w końcowej klasyfikacji. Alexis Pinturault zajmuje trzecie miejsce.

Na liście startowej sobotniego giganta znalazło się 25 zawodników z dziesięciu krajów. W tym najwięksi faworyci: Marcel Hirscher, Henrik Kristoffersen, Alexis Pinturault, Thomas Fanara, czy Zan Krajnec. Ostatnie zawody w gigancie, które rozgrywane były w Kranjskiej Gorze wygrał Kristoffersen. Pierwszy przejazd rozpocznie się o godz. 9:30, natomiast drugi zaplanowano na godz. 12:15.

Lista startowa

źródło: informacja własna

 

Anna Felska

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.