Alpejski PŚ w Garmisch-Partenkirchen. Brignone i Huetter najlepsze w ostatniej próbie przed igrzyskami. Bez Polek na starcie

13:02, 30.01.2022 Tomasz Lutek

Federica Brignone i Cornelia Huetter wygrały supergigant rozgrywany w ramach alpejskiego Pucharu Świata w Garmisch-Partenkirchen. Na najniższym stopniu podium stanęła z kolei Tamara Tippler. Polki nie startowały.

Zawody w Garmisch-Partenkirchen są ostatnimi przed rozpoczynającymi się 4 lutego igrzyskami olimpijskimi. Na starcie supergiganta stanęło zatem tylko 42 zawodniczki. Zabrakło kontuzjowanych Sofii Goggi i Breezy Johnson. Do Pekinu poleciała już natomiast najlepsza polska alpejka, Maryna Gąsienica-Daniel.

Dwie zwyciężczynie

W niedzielnym supergigancie najszybsze okazały się Federica Brignone i Cornelia Huetter. Włoszka na trasę ruszyła z numerem 7. Uzyskała czas 1:18:19 i znacznie wyprzedzała pozostałe rywalki. Gdy zawody wydawały się być rozstrzygnięte swój przejazd rozpoczęła Cornelia Huetter. Austriaczka cały czas jechała z niewielką stratą do Brignone. Na metę wpadła jednak z tym samym rezultatem. Trzecie miejsce zajęła Tamara Tippler ze stratą 0,82 sek. do zwyciężczyń. Dla Cornelii Huetter weekend w Garmisch-Partenkirchen jest bardzo udany, wcześniej uplasowała się również na podium w zjeździe. Z kolei Federica Brignone wygrała po raz trzeci w sezonie zawody w supergigancie i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji konkurencji.

Dominacja Austriaczek

Czwarte miejsce zajęła Mirjam Puchner (+0,83 sek.), piąte Nadine Fest (+0,93 sek.), szóste Romane Miradoli (+0,98 sek.), siódme Jasmina Suter (+1,01 sek.), ósme ex aequo Corinne Suter i Joana Haehlen (+1,03 sek.) Czołową dziesiątkę uzupełniła Elena Curtoni (+1,07 sek.) Co warto zauważyć w najlepszej piątce aż cztery zawodniczki to reprezentantki Austrii.