Alpejski PŚ w Crans Montanie. Niespodziewana triumfatorka treningu. Faworytki daleko

12:22, 24.02.2022 Tomasz Lutek Aktualizacja: 12:23, 24.02.2022

Joana Haehlen wygrała trening przed weekendowymi zmaganiami w zjeździe w szwajcarskiej Crans Montanie. Druga była Ragnhild Mowinckel, a trzecia Laura Gauche. Na odległych pozycjach uplasowały się faworytki do końcowego triumfu.

Zawody w szwajcarskiej Crans Montanie to pierwszy poolimpijski sprawdzian formy dla narciarek specjalizujących się w konkurencjach szybkościowych. W czwartek odbył się trening przed dwoma startami w zjeździe, które zaplanowano na ten weekend.

Zaskakujące rozstrzygnięcia

Najszybsza była Szwajcarka, Joana Haehlen. Jej czas 1:32:36 okazał się lepszy o 0,65 sek. od tego uzyskanego przez drugą alpejkę, Ragnhild Mowinckel. Podium uzupełniła natomiast Laura Gauche. Francuzka z triumfatorką przegrała o 0,80 sek. Czwarte miejsce zajęła Francesca Marsaglia (+0,89 sek.), piąte Nadine Fest (+0,92 sek.), szóste Jacqueline Wiles (+1,15 sek.), siódme Elena Curtoni (+1,31 sek.), ósme Christine Scheyer (+1,33 sek.), dziewiąte Marie-Michele Gagnon (+1,42 sek.), a dziesiąte Christina Ager (+1,45 sek.).

Słaby występ faworytek

W czołówce czwartkowego treningu próżno było szukać wielkich nazwisk. Dopiero 17. była liderka klasyfikacji zjazdowej Pucharu Świata i srebrna medalistka olimpijska w tej specjalności, Sofia Goggia. Jeszcze odleglejszą lokatę zajęła świeżo upieczona mistrzyni, Corinne Suter. Szwajcarka uzyskała 36. rezultat. Niewiele lepiej od niej spisały się Lara Gut-Behrami, Tamara Tippler czy Nadia Delago.

Na walkę o punkty alpejki będą musiały poczekać do weekendu. Start pierwszego zjazdu w sobotę o godz. 10:30. Kolejny zaplanowano na niedzielę o godz. 10.