Alpejski PŚ w Beaver Creek. Kilde, Odermatt, Feuz, ktoś inny? Dziś zjazd mężczyzn (lista startowa)

Alpejski cyrk pozostał za oceanem. W amerykańskim Beaver Creek dziś o godzinie 18:00 czasu 18:00 czasu środkowoeuropejskiego odbędzie się zjazd mężczyzn. Na starcie stanie 64 zawodników. Wczoraj nie udało się rozegrać zawodów, czy dziś zawodnicy będą mieli więcej szczęścia?

Główni faworyci

Najpoważniejszym kandydatem do zwycięstwa jest niewątpliwie Norweg Aleksander Aamodt Kilde. Wyjedzie on na trasę za nr 6. Życiowy partner Mikaeli Shiffrin wygrał zjazd w Lake Louise. Ma on też na koncie zwycięstwo w Beaver Creek w zeszłym roku. Kiedy jednak przywołujemy zawodników, którzy w przeszłości wygrywali w tej miejscowości na pierwszym miejscu wysuwa się Szwajcar Beat Feuz (nr 11). Rok temu był trzeci. Ma na swoim koncie też zwycięstwa w 2018 i 2019 oraz drugie miejsca w 2011, 2014 i 2017. Ewidentnie lubi tę trasę. Na pierwsze zwycięstwo zjazdowe czeka za to rodak Feuza – Marco Odermatt (nr 10). Wielki w gigantach i supergigantach. W zjeździe bardzo dobry – na podium stał wielokrotnie, choć brakuje mu zwycięstwa.

Inni faworyci

Na starcie stanie jeszcze jeden były zwycięzca – Christof Innerhofer z Włoch (nr 18). Doświadczony Włoch wygrał tu w 2012. 38-latek nie jest bez szans, choć głównym faworytem nie jest. Większe szanse ma jeszcze starszy Francuz Johan Clarey (nr 8). Mimo 41 lat jest w znakomitej formie i ciągle bez zwycięstwa w zawodach PŚ! Oczywiście wysoko stoją też akcje Włocha Dominika Parisa (nr 9), czy Austriaków – Vincenta Kriechmayra (nr 12) i Matthiasa Mayera (nr 13). Wielkie aspiracje i spore szanse ma też ich inny rodak – Daniel Hemetsberger (nr 7). Wymienić należy też eks reprezentanta Austrii, dziś w barwach Niemiec Romeda Baumanna, który wyjedzie na trasę jako pierwszy. Z gospodarzy należy wysoko ocenić Bryce’a Bennetta (nr 4) i Ryana Cochrana-Siegle (nr 15). Oczywiście wygrać może też ktokolwiek inny.

lista startowa

źródło: wiadomość własna