Alpejski PŚ w Åre: Walka o drugie miejsce w klasyfikacji slalomowej – Vlhova, Holdener czy Hansdotter? (lista startowa)

fot. Andrea Miola

fot. Andrea Miola

Jutro w Åre rozegrany zostanie ostatni slalom pań w sezonie 2017/2018 alpejskiego Pucharu Świata. Choć zwycięstwo w klasyfikacji slalomowej ma zapewnione Mikaela Shiffrin, to zacięta walka będzie toczyć się o drugą pozycję pomiędzy trzema zawodniczkami – Petrą Vlhovą, Wendy Holdener i Fridą Hansdotter.

Finały alpejskiego Pucharu Świata w sezonie 2017/2018 zbliżają się ku końcowi. Do rozegrania zostały jeszcze dwie konkurencje – slalom oraz slalom gigant.

Dotychczas w sezonie 2017/2018 alpejskiego Pucharu Świata pań rozegranych zostało jedenaście zawodów zaliczanych do klasyfikacji slalomowej, czyli osiem slalomów i trzy slalomy równoległe (w tym jeden City Event). Na osiem slalomów w sześciu triumfowała Mikaela Shiffrin, a w dwóch Petra Vlhova. W slalomie równoległym dwukrotnie zwyciężała Mikaela Shiffrin, a raz Nina Haver-Loeseth.

Na podium zawodów Pucharu Świata w konkurencjach slalomowych plasowało się w sumie osiem zawodniczek, z czego trzy wygrywały, były to Shiffrin (8 razy), Vlhova (2 razy) i Haver-Loeseth (raz). Najwięcej razy na podium stawała Shiffrin (9 razy), następnie Holdener (8 razy), Hansdotter (6 razy), Vlhova (5 razy), Schild (2 razy) oraz po jednym razie wspomniana już Haver-Loeseth oraz Curtoni i Meillard. Najwięcej drugich miejsc w slalomowych konkurencjach tego sezonu ma Wendy Holdener, bo aż pięć (wciąż bez slalomowego zwycięstwa w swojej karierze), a najwięcej trzecich lokat ma Frida Hansdotter – cztery (bez zwycięstwa w sezonie, ale za to z najważniejszym triumfem – na igrzyskach).

Na igrzyskach olimpijskich w Pjongczang mistrzynią olimpijską w slalomie została Frida Hansdotter, dla której był to pierwszy medal olimpijski. Srebro wywalczyła Wendy Holdener, a brąz poleciał do Katharina Gallhuber. Natomiast podczas ostatniego slalomu, który rozegrany został w Ofterschwanger w ramach alpejskiego Pucharu Świata zwyciężyła Mikaela Shiffrin, która tym samym zapewniła sobie triumf w klasyfikacji slalomowej. Drugą pozycję zajęła Wendy Holdener, a trzecia była Frida Hansdotter.

Na czele klasyfikacji slalomowej plasuje się Mikaela Shiffrin z dorobkiem 880 punktów, która już podczas ostatnich slalomowych zawodów zapewniła sobie szóstą małą kryształowa kulę.

O drugie miejsce walczą trzy zawodniczki, aktualnie plasująca się na drugiej pozycji Petra Vlhova (655 pkt), trzecia Wendy Holdener (625 pkt) oraz czwarta Frida Hansdotter (621 pkt). Piątą lokatę zajmuje Bernadette Schild z dorobkiem 418 punktów, której nikt nie zagrozi i nawet w razie nieukończenia jutrzejszej konkurencji Austriaczka utrzyma piątą pozycje. Szósta jest Nina Haver-Loeseth (301 pkt), siódma Melanie Meillard (292 pkt). Na ósmej lokacie plasuje się Katharina Gallhuber (267 pkt), a na dziewiątej Anna Swenn-Larsson (262 pkt). Czołową dziesiątkę klasyfikacji zamyka Denise Feierabend (245 pkt).

Na starcie jutrzejszych zawodów zobaczymy 24 zawodniczki. Z numerem pierwszym na trasie Gästrappet pojawi się Wendy Holdener, która walczyć będzie o zajęcie drugiej pozycji w klasyfikacji slalomowej. Petra Vlhova pojedzie z numerem czwartym, Mikaela Shiffrin z szóstym, a Frida Hansdotter siódmym. Pierwszy przejazd slalomu w Åre rozpocznie się o godz. 10:45, a drugi o godz. 13:30.

Pełna lista startowa

Źródło: fis-ski.com/informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.