Alpejski PŚ w Åre. Vlhova wypadła poza podium! Austriacka radość

screen - Eurosport

Katharina Liensberger wygrała slalom w Åre. Drugie miejsce zajęła Mina Fuerst Holtmann, a trzecie Michelle Gisin. Na podium tym razem nie znalazła się Petra Vlhova. 

screen – Eurosport

Katharina Liensberger po pierwszym przejeździe była piąta. W drugim Austriaczka także pokazała się z bardzo dobrej strony i odniosła triumf w szwedzkim Åre. Dla mistrzyni globu w slalomie to pierwsze zwycięstwo w sezonie, a trzecie w karierze. Drugie miejsce zajęła Mina Fuerst Holtmann. Norweżka zaatakowała podium – na półmetku plasowała się na dziesiątej lokacie. Trzecia podczas sobotnich zawodów była Michelle Gisin. Szwajcarka straciła do Liensberger 0,23 s, a Holtmann o,07 sekundy.

Duerr i Vlhova wypadły

Poza podium wypadła zwyciężczyni piątkowego giganta Petra Vlhova. Liderka Pucharu Świata w połowie slalomowych zmagań plasowała się na drugiej lokacie, by ostatecznie ukończyć zawody tuż za podium. Słowaczka do trzeciej alpejki straciła zaledwie 0,02 sekundy. Za nią slalom ukończyła liderka rywalizacji na półmetku – Niemka Lena Duerr.

Szósta była Katharina Truppe, siódma Ana Bucik, a ósma Melanie Meillard, która awansowała z 26. lokaty. Znów słaby drugi przejazd zaliczyła Mikaela Shiffrin. Amerykanka znajdowała się w gronie zawodniczek walczących o podium, ale miała dopiero 24. czas drugiego przejazdu. Ostatecznie zajęła dziewiąte miejsce. Dziesiątkę zamknęła Andreja Slokar.

Wyniki slalomu

źródło: informacja własna