Alpejski PŚ w Åre. Shiffrin walczy o absolutny rekord (lista startowa)

fot. Andrea Miola

Dzisiejszy gigant w szwedzkim Åre stał pod znakiem wielkiego sukcesu Mikaeli Shiffrin. Amerykanka wyrównała rekord zwycięstw Szweda Ingemara Stenmarka. Jutro, w sobotę 11 marca ma szansę odnieść 87 zwycięstwo i zostać absolutną rekordzistką pod względem alpejskich zwycięstw.

Historia pisze się na naszych oczach

Przez lata rezultat Stenmarka uchodził za niebotyczny i niemożliwy do pobicia. W ostatnich latach pojawili się jednak zawodnicy i zawodniczki, którzy zbliżyli się do wyniku Ingemara. Marcel Hirscher, który wycofał się u szczytu kariery z 67 zwycięstwami na koncie. Amerykanka Lindsey Vonn doszła do liczby 82. Szybko jednak stało się jasne, że jeśli ktoś zagrozi staremu rekordowi to będzie to Mikaela Shiffrin. Co okazało sie faktem. Amerykanka wyrównała rekord i jest o krok od jego pobicia. A potem… A potem walczyć będzie o osiągnięcie niebotycznej bariery 100 zwycięstw.

Czy ktoś zatrzyma Mikaelę?

Faworytka wystąpi z nr 5. Rywalki nie będą miały dla niej taryfy ulgowej. Do najważniejszych należą Wendy Holdener ze Szwajcarii (nr 1), Petra Vlhova ze Słowacji (nr 3), Niemka Lena Duerr (nr 7). Warto zwrócić uwagę na świeżo wykreowaną mistrzynię świata. Mowa o Kanadyjce Lawrence St-Germain (nr 11). 29 latka nigdy nie stawała na podium zawodów PŚ. Po sukcesie w Meribel na pewno będzie chciała tę niekorzystną statysytkę poprawić. Początek zawodów w sobotę, 11 marca o 10:30. Drugi przejazd o 13:30.

lista startowa

źródłó: wiadomość własna