Alpejski PŚ w Alta Badia: W niedzielę zmagania w gigancie (lista startowa)

fot. sergejf / CC BY SA

fot. sergejf / CC BY SA
fot. sergejf / CC BY SA

Po dwudniowej rywalizacji w Val Gardenie alpejski Puchar Świata mężczyzn przenosi się do położonego niedaleko ośrodka Alta Badia. Tam jutro odbędą się pierwsze z dwóch zawodów – slalom gigant. 

W tym sezonie były już 3 giganty i w każdym z nich na podium stali Alexis Pinturault i Marcel Hirscher. Pinturault dwa razy wygrał i raz był trzeci, a Hirscher zawsze zajmował trzecie miejsce. Austriak jest już chyba znudzony tym, że jest “wiecznie drugi” i będzie bardzo zdeterminowany, aby w końcu odnieść zwycięstwo. Dodatkowo pierwszy z gigantów w Val d’isere wygrał rodak Pinturaulta – Mathieu Faivre, zatem można zauważyć, że wszystkie giganty miały tę wspólną rzecz, że pierwszy jest Francuz, a drugi Hirscher. Forma Pinturaulta w gigancie jest jednak bardzo wysoka i czuje się on w tej konkurencji bardzo pewnie. Ta dwójka powinna rozstrzygnąć sprawę zwycięstwa między sobą, tak jak bywało to zazwyczaj w sezonie poprzednim. Pozostali pretendenci do triumfu to Henrik Kristoffersen, Mathieu Faivre, Victor Muffat-Jeandet oraz Austriacy Philipp Schörghofer i Felix Neureuther.

Rok temu w Alta Badia wygrał Marcel Hirscher. Drugi był Kristoffersen, a trzeci Victor Muffat-Jeandet. W obecnym sezonie najlepsi giganciści to właściwie te same nazwiska, które znajdowały się na czele list rankingowych w poprzednim. W Pucharze Świata 2016/2017 nie wykreowała się jeszcze żadna nowa “gwiazda” giganta, choć można rzec, że do takiego miana pretendują Zan Kranjec i Erik Read.

Lista startowa

Pierwszy przejazd giganta rozpocznie się o godzinie 9:30, a drugi o 12:30. Jako pierwszy pojawi się na trasie Victor Muffat-Jeandet. Po nim pojadą kolejno Ted Ligety, Mathieu Faivre, Felix Neureuther, Marcel Hirscher, Henrik Kristoffersen, Alexis Pinturault i Florian Eisath.

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.