Alpejski PŚ. Vlhová prowadzi po szybkościowym weekendzie, u panów coraz ciekawiej (klasyfikacje generalne)

Za nami kolejny, nieco przedłużony weekend z narciarstwem alpejskim. Pomimo że żeńskie zawody Pucharu Świata rozegrano wyłącznie w konkurencjach szybkościowych, na czele klasyfikacji generalnej utrzymała się Petra Vlhová. Łatwiejszą obronę miał Alexis Pinturault, jednak rywalizacja o Małe Kryształowe Kule jest coraz bardziej zacięta.

Wyniki z ostatnich dni, przede wszystkim z biegów zjazdowych, dały spory zastrzyk punktowy Corinne Suter i Sofii Goggii – pierwsze i drugie miejsce na zmianę w obu zjazdach dało im ex aequo pierwsze miejsce w klasyfikacji tej konkurencji, a Włoszkę wywindowało na piąte miejsce w “generalce”. Suter jest w niej siódma, wyprzedzając m.in. tę, z którą przegrała w supergigancie – Ester Ledecką. Wewnątrzwłoska rywalizacja pomiędzy Federicą Brignone a Martą Bassino tym razem zakończyła się na korzyść tej pierwszej, obie jednak zdołały dzięki temu wyprzedzić Goggię.

Wobec braku startów w przedświątecznych Pucharach Świata Maryna Gąsienica-Daniel spadła na 33. miejsce.

PEŁNA KLASYFIKACJA GENERALNA KOBIET

Wśród panów podwójne zwycięstwo w ten weekend Aleksandra Aamodta Kilde dało mu prowadzenie w klasyfikacji zjazdowej i drugie miejsce w supergigantowej – za drugim w Val Gardenie triumfatorem z Val d’Isère Mauro Caviezelem. Przewaga Norwega nad Martinem Čaterem wynosi 44 punkty, a nad kolejnymi zjazdowcami 50 i więcej. W klasyfikacji generalnej sam jednak traci do Alexisa Pinturault 65 oczek. Francuz pomimo zwycięstwa nie objął prowadzenia w klasyfikacji giganta – do Marco Odermatta traci 50 punktów. Tak dużych różnic nie ma w slalomie, którego pierwsze dwa konkursy rozegrano w ostatnich dniach – jest to zasługa zupełnie różnych wyników w Alta Badii i Madonnie di Campglio. Prowadzenie objął faworyt tej konkurencji, Henrik Kristoffersen, tuż za nim plasują się Manuel Feller i Ramon Zenhäusern.

PEŁNA KLASYFIKACJA GENERALNA KOBIET

 

źródło: inf. własna