Alpejski PŚ. Szwajcarska gwiazda wraca po kontuzji

fot. Andrea Miola ©

W pierwszych dwóch rywalizacjach żeńskich w alpejskim Pucharze Świata kobiet 2021/2022 jedną z brakujących zawodniczek była Wendy Holdener. Szwajcarka musiała odpuścić starty w Sölden i Lech/Zürs z powodu kontuzji. Wygląda na to, że przerwa tej zawodniczki nie potrwa już dłużej, gdyż zapowiedziała ona powrót do ścigania na zawody w Levi.

fot. Andrea Miola ©w

Wendy Holdener to zawodniczka, która nie robi sobie przerwy z byle powodu. Już dwa lata temu w Levi Szwajcarka jeździła w zawodach krótko po kontuzji łokcia. W poprzednim roku przytrafiło jej się złamanie kości strzałkowej w przedsezonowych treningach, mimo to zdążyła na otwarcie Pucharu Świat w Sölden. Tym razem, podczas okresu przygotowawczego do sezonu 2021/2022 Holdener złamała oba nadgarstki w wyniku upadku na treningu kondycyjnym i choć nie oglądaliśmy jej w Sölden i Lech/Zürs, to nie powinno jej zabraknąć w Levi.

Dobre wieści na Levi

Na swoim instagramowym profilu Holdener zapowiedziała, że pojawi się na zawodach w Levi. Lekarze już w zeszły piątek pozwolili trzykrotnej mistrzyni świata na powrót do treningów. Szwajcarska zawodniczka zaczęła od treningu na slalomowych tyczkach dla dzieci, które są cieńsze niż dla dorosłych, a w niedzielę przeszła już na poziom dla dorosłych. W Levi panie rywalizować będą dwukrotnie w slalomie, w najbliższą sobotę i w niedzielę.

Źródło: instagram.com