Alpejski PŚ: Shiffrin i Mayer na czele klasyfikacji po zawodach za oceanem

fot. Meribel Tourisme

fot. Meribel Tourisme

Cztery przystanki alpejskiego Pucharu Świata za nami. Jak do tej pory najlepiej spisują się Mikaela Shiffrin i Matthias Mayer, bowiem ta dwójka przewodzi w klasyfikacji generalnej odpowiednio kobiet i mężczyzn.

Panie rywalizowały ostatnio w kanadyjskim Lake Louise. Odbyły się tam kolejno dwa zjazdy i jeden supergigant. W pierwszej konkurencji triumfowała wszechstronna Ester Ledecka. Czeszka wyprzedziła Corinne Suter i Stephanie Venier. Dotychczasowa liderka Pucharu Świata, Mikaela Shiffrin, zajęła dziesiąte miejsce. Drugi zjazd padł łupem Nicole Schmidhofer. Za Austriaczką uplasowały się Shiffrin i Francesca Marsaglia. Ledecka była tuż za podium. Zwyciężczynią supergiganta została Viktoria Rebensburg. Na drugim stopniu podium niespodziewanie stanęła Nicol Delago, a na trzeciej pozycji sklasyfikowana została Suter, dla której było to drugie podium podczas zmagań w Kanadzie.

Liderką klasyfikacji generalnej z 472 punktami pozostała Mikaela Shiffrin. Za Amerykanką o 237 oczek znajduje się Viktoria Rebensburg. Natomiast pierwszą trójkę z dorobkiem 185 punktów ex aequo zamykają dwie Szwajcarki – Corinne Suter i Michelle Gisin.

Klasyfikacja generalna kobiet

Po rozegraniu w Lake Louise dwóch – jak dotąd – jedynych zjazdów, w “generalce” tejże konkurencji przewodzi Ester Ledecka. Druga jest Nicole Schmidhofer. Podium uzupełnia Corinne Suter.

Klasyfikacja zjazdu kobiet

Rywalizację w supergigancie także zainaugurowano w Kanadzie. Prowadzi oczywiście zwyciężczyni zawodów na East Summit, czyli Viktoria Rebensburg. Czołową trójkę zamykają Nicol Delago i Corinne Suter.

Klasyfikacja supergiganta kobiet

W Kanadzie nie odbył się slalom gigant, więc tu klasyfikacja jest taka, jak była. Prowadzi Shiffrin, Druga jest Federica Brignone, a trzecia Marta Bassino. 

Klasyfikacja slalomu giganta kobiet

W slalomie, którego także nie rozegrano w Lake Louise, niezmiennie przewodzi Shiffrin, przed Anną Swenn Larsson i Niną Haver-Loeseth. 

Klasyfikacja slalomu kobiet

Rywalizacja mężczyzn także miała miejsce za oceanem. Z tym, że były to Stany Zjednoczone, a nie Kanada. Dokładniej Beaver Creek. Tam odbył się supergigant, zjazd i slalom gigant. W pierwszych z wymienionych zmagań triumfował Marco Odermatt, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w karierze podczas zawodów najwyższej rangi. Za Szwajcarem uplasowali się Aleksander Aamodt Kilde i Matthias Mayer. W zjeździe najlepszy był rodak Odermatta – Beat Feuz, który zostawił w tyle Vincenta Kriechmayra oraz Johana Clareya. W zamykającym rywalizację slalomie gigancie, także dla zwycięzcy była to premierowa wygrana w Pucharze Świata. Tym razem padło na Tommy’ego Forda. Drugi był Henrik Kristoffersen, a trzeci Leif Kristian Nestvold-Haugen.

Liderem klasyfikacji generalnej jest Matthias Mayer, który przoduje z dorobkiem 233 punktów. Za jego plecami plasują się Vincent Kriechmayr i Dominik Paris, tracą oni odpowiednio 21 i 29 oczek.

Klasyfikacja generalna mężczyzn

W zjeździe najlepszy jest Beat Feuz. Drugą lokatę zajmuje Kriechmayr, natomiast podium uzupełnia Thomas Dressen.

Klasyfikacja zjazdu mężczyzn

W supergigancie prowadzi Matthias Mayer. Za Austriakiem znajdują się Marco Odermatt i Aleksander Aamodt Kilde.

Klasyfikacja supergiganta mężczyzn

W slalomie gigancie przoduje na razie Tommy Ford. Następnie plasują się Mathieu Faivre oraz Alexis Pinturault. 

Klasyfikacja slalomu giganta mężczyzn

W slalomie, w którym panowie rywalizowali dotychczas tylko jeden raz, w dalszym ciągu prowadzi Henrik Kristoffersen. Drugi jest Clement Noel, a trzeci Daniel Yule.

Klasyfikacja slalomu mężczyzn

Następne zawody 14 i 15 grudnia. Kobiety będą rywalizować w Sankt Moritz, a mężczyźni w Val d’Isere. 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.